Dnes je 23.07.2017, meniny má Oľga.

Slovenský pohár v cross country SKI Drozdovo

Zverejnené: 15.05.2017

foto: Slovenský pohár v cross country SKI Drozdovo

V nedeľu 14.5.2017 pokračoval Slovenský pohár v MTB XCO už 4.kolom neďaleko Žiaru nad Hronom, v SKI Drozdovo pri Novej Bani.

Na štart sa v takmer letnom počasí cca 25 stupňov, v rôznych kategóriach postavilo aj 16 pretekárov CK MŠK Žiar nad Hronom.

V kat.mini chlapci bojoval o ďalšie pódiové umiestnenie J.Benča. Napokon po bojovnom výkone obsadil pekné 5.m. Ďalší naši skončili: J.Lauko 20.m, F.Záhorec 21.m, A.Greguš 24.m.

Mini dievčatá: T.Ďuríková chcela konečne zabojovať o pódiové umiestnenie, čo sa jej aj darilo no po pádoch sa prepadla na 5.m. Jej tímová spolujazdkyňa L.Kamenská skončila na výbornom 7.m.

Mladší žiaci absolvovali náročnejší okruh, ktorý dal poriadne zabrať. Veľká horúčava a štart na pravé poludnie je pre tieto deti dosť veľkým extrémom. Do cieľa prišli všetci veľmi vyčerpaný. Najlepšie sa darilo F.Moravcovi,ktorý v súčte časov za preteky a trestné sekundy za tech. disciplíny obsadil 22.miesto. R.Jackuliak obsadil 26.m,F.Jelža 28.m,M.Ďurík 29.m,P.Antal 39.m,B.Holic 40.m,A.Antal 41.m,A.Hrčka 43.m..

Naše kadetky absolvovali najťažší okruh,ktorý bol súťažný aj pre kategórie juniorov, junioriek, žien a mužov ako súčasť Svetového pohára kat. "C2". Kadetky mali preteky zaradené do Slovenkého pohára, S.Záhorcová skončila na 6.m, V.Zelinová prišla na 7.m..

Gratulujeme!!

Staršie články