Volejbalový klub

Vizitka klubu

Rok založenia VK: 1953

Klubové farby: modrá, žltá, strieborná

Adresa VK: ul. Dubčeka 45 (objekt Technických služieb), 965 63 Žiar nad Hronom

Ihriská:

ZUS Aréna /športová hala, ul. Partizánska 6, Žiar nad Hronom/ kapacita 300 divákov telocvične Gymnázia a Hotelovej akadémie v Žiari nad Hronom

Volejbal má v regióne Žiaru nad Hronom jedinečné a dlhé tradície. Do povedomia obyvateľov sa dostával nielen vstupom a zaradením žiarskych družstiev do majstrovských súťaží, ale i usporiadaním volejbalových turnajov rôznych vekových kategórií, účasťou volejbalistov a volejbalistiek v odborárskych súťažiach – v Hutníckej lige a pod. Zapálení volejbaloví funkcionári svojou „mravčou“ prácou dokázali vytvoriť vhodné podmienky pre volejbalovú činnosť. Veď v súčasnosti sa volejbal v Žiari nad Hronom a okolí môže hrdiť aj získaním popredných umiestnení v majstrovských súťažiach, na republikových turnajoch i v zahraničí, ale aj ziskom titulov Majstrov Slovenskej republiky v mládežníckych kategóriách!

Volejbal sa v súčasných podmienkach nedá hrať a organizovať bez materiálneho a finančného zabezpečenia a z toho dôvodu je potrebné poďakovať všetkým sponzorom a reklamným partnerom volejbalu za pomoc.

Treba tiež poďakovať v mene Výkonnej rady Volejbalového klubu všetkým hráčkam, trénerom, funkcionárom i ostatným anonymným priaznivcom za ich obetavú a trpezlivú prácu v prospech volejbalu.