História tenisového klubu

      Tenisový klub je členom  Mestského športového klubu. V súčasnosti  má 60 členov z toho je 45 členov registrovaných v kategórii mládež a 33 členov v kategórii dospelých. Tenisový klub začal svoju činnosť v roku 1969 pod hlavičkou TJ ZSNP  v parku Š. Moysesa , kde bola pred tým ľadová plocha. Medzi zakladateľov patrili Ing. Miloslav Pažout ( 1919 ), Ing. Jozef Tesák ( 1932 ), Milan Jaškovič (1932 ), Dr. Vladimír Ostertag (1935 ) a ďalší nadšenci tenisu. MsNV v akcií „Z“ odovzdal  4 nové  tenisové dvorce pre verejnosť a Závodu ZSNP do užívania.

      Prvým predsedom a organizátorom bol poverený MsNV v Žiari nad Hronom  Dr. Vladimír  Ostertag. Za celé obdobie tenisového klubu dosiahli hráči niekoľko dobrých umiestnení v súťaži jednotlivcov a družstiev.

     V roku 1976 sa prebojovalo družstvo mužov do najvyššej súťaže – Oblastné majstrovstvá Slovenska zmiešaných družstiev. V roku 1992 sa ml. Miloš Tesák  prebojoval na majstrovstvá Slovenska  jednotlivcov turnaja - Hľadáme tenisových olympionikov ( HTO ) v NITRE a umiestnil sa na 10.mieste V roku 1996 sa Libor Grznár ml.  prebojoval na majstrovstvá Slovenska  jednotlivcov turnaja HTO v NITRE a umiestnil sa na 12.mieste. V roku 1999 sa Richard Grznár  prebojoval na majstrovstvá Slovenska  jednotlivcov turnaja HTO v NITRE a umiestnil sa na 8.mieste. V roku 1999 postúpilo družstvo mužov do 2. celoštátnej ligy v zostave : hrajúci kapitán Libor Grznár , hráči Jaroslav Čierny, Róbert  Roško, Jaroslav Šurka , Radoslav Francisty, Ivan Čierny, Peter Grznár, a Boris Karul. Od roku 1993 až po rok 2005 reprezentovali mesto a klub na celoštátnych turnajoch jednotlivcov vo dvojhre a štvorhre kde sa umiestnili na 1.,2. a 3. mieste : Ing. Roman  Šurka ,  Jaroslav Čierny,  Miloš Tesák ml., .Libor Grznár ml. , Richard Grznár, Tomáš Straňák,  Matej Oslanec, Michal Koštenský , Adela Hromádková, Ivana Zelinová , Lýdia Pavúková, Miroslava Líšková. V rokoch 2001 až 2002 hralo družstvo žien 2. ligu v zostave Ivana Zelinová, Lýdia Pavúková, Miroslava Líšková, Martina Pavúková, Zuzana Kurilová a  Barbora Fábiánová. V roku 2003 došlo k odpredaju tenisových dvorcov, zhoršili podmienky pre tenisový klub a výsledkom bolo odchod hráčov a hráčok na hosťovanie do iných klubov.

Nakoľko tenisti nemali svoje tenisové dvorce,  trénovať a hrať začali na kurtoch v Ladomerskej Vieske, na dvorcoch plážového kúpaliska a  v novovybudovanom areály v Lutile. Týmto sa podstatne zvýšili náklady na tréningy a zápasy tenisového klubu. V súčasnosti máme vlastné 3 tenisové kurty, ktoré sa náchadzajú v areály plážového kúpaliska...

ziar_2x2.jpeg
ts-logo.gif
slovalco.jpeg
nemak-new-logo.png
veolia2.png
logo_impa.png