Medzinárodné úspechy

Hráčka stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom Linda Majerčíková zaznamenala skvelý výsledok na medzinárodnom mládežníckom turnaji - Raiffeisen Youth Championships 2023 v Linzi, keď získala 2 pódiové umiestnenia.

Linda s Rakúskou spoluhráčkou Panholzer skončila v súťaži dvojčlenných družstiev U19 na 3. mieste, keď nestačili v semifinálovom stretnutí na reprezentačné družstvo Rakúska - celkového víťaza turnaja. V súboji o tretie miesto ale zdolali súperky z Luxemburgu 3:2, keď Linda zvíťazila v obidvoch svojich dvojhrách a tak sa výraznou mierou pričinila o tento skvelý úspech.

V súťaži jednotlivcov v kategórii junioriek U19 Linda najskôr suverénne vyhrala svoju skupinu so skóre 9:0, keď na jej rakete postupne skončili súperky z Rakúska, Švajčiarska a Belgicka. Prvým miestom v skupine sa Linda dostala v nadstavbe súťaže medzi 8 najlepších hráčok. V boji o postup do semifinále potom Linda porazila súperku z Walesu 3:1. V semifinále Linde ale neskoršia víťazka turnaja - Nina Némethová ( členka reprezentačného družstva junioriek SR ) oplatila prehru zo súťaže družstiev a víťazstvom 3:1 postúpila Némethová do finále, v ktorom následne aj zvíťazila.

Linda Majerčíková teda v súťaži jednotlivkýň v kategórii U19 obsadila cenné 3. miesto.

V máji naši zverenci budú bojovať na Majstrovstvách SR mládeže 2023, kde im budeme držať palce.

Linda Majerčíková s rakúskou partnerkou v družstvách