Mladšie žiactvo - družstvá

Mladé stolné tenistky zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom neprestávajú udivovať skvelými výkonmi.
V sobotu - 29.4. 2023 sa v Bošanoch konali Majstrovstvá SR v kategórii družstiev mladších žiačok. Zástupkyne nášho stolnotenisového klubu - Martina Hrabajová a Ema Murínčeková sa na uvedený turnaj kvalifikovali ako víťazky regiónov Banská Bystrica a Žilina.. Celkove 8 družstiev z regionálnych kvalifikácií v SR  bolo rozdelených do 2 štvorčlenných skupín. Naše dievčatá súťažili v skupine "A" kde si zmerali sily s družstvami z Bošian, Poproča a Dunajskej Stredy. Skupinu "A" vyhralo nasadené družstvo dievčat z Bošian a naše dievčatá sa umiestnili na druhom postupovom mieste, keď porazili družstvá z Poproča a Dunajskej Stredy. V skupine prehrali s družstvom dievčat z Bošian. 
V semifinále sa naše dievčatá stretli s družstvom z Pezinku - víťazom skupiny "B". Bojovným výkonom naše dievčatá porazili družstvo z Pezinka 3:1, čím postúpili do finále turnaja. Vo finálovom zápase sa opäť stretli s družstvom Bošian, na ktoré už ale nedokázali nájsť víťaznú receptúru a po prehre 0:3 obsadili konečné 2. miesto. Týmto náš stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom opäť prekročil jednu métu, keď sme v súťaži družstiev priniesli medailu z MSR. Dievčatám budeme držať palce aj na MSR družstiev starších žiačok, ktoré sa uskutočnia 1.5. 2023 v Dobšinej.

ziar_2x2.jpeg
ts-logo.gif
slovalco.jpeg
nemak-new-logo.png
veolia2.png
logo_impa.png