14.10.2018 18:08:12

SOBOTA 13.10.2018:

Ženy:

MŠK Žiar nad Hronom - ŠK ELBA Prešov 3:1 (19,-21,23,17) a 3:0 (21,12,20)

V sobotu 13.10. nastúpili omladené ženy MŠK na svoj prvý ligový dvojzápas, v ktorom privítali na domácej palubovke hráčky ŠK ELBA Prešov. Začiatok prvého zápasu bol z oboch strán dosť nervózny, dôležitá bola koncovka 3.setu, ktorú sme po taktickej a bojovnej koncovke zvládli lepšie my a celý zápas doviedli do víťazstva 3:1 (19,-21,23,17). Druhý zápas bol už v našej réžii, dostali priestor všetky dievčatá a zvíťazili 3:0 (21,12,20). Zostava: Kollárová B., Krajčiová V., Trokšiarová A., Kazárová V., Kukučková L., Sečkárová S., libero Adamová (Rišňovská M., Čamajová A., Hrčková L., Filandová B., Forgáčová T.) Trénerky Rozenbergová a Dobrovičová

Staršie žiačky A:

MŠK Žiar nad Hronom A - ŠKM Liptovský Hrádok 0:3 (-16,-24,-16) a 0:3 (-20,-19,-14)

Dnes nám síce nechýbali obetavosť,bojovnosť a nasadenie, ale príjem a prihrávka rozhodli o tom, že sme Hrádočankám pribalili z jarmoku aj šesť bodov. Dievčatám nemožno uprieť snahu ale v prvej triede, v ktorej dnes väčšina z nich debutovala, sa hrá hlavne rýchlejší volejbal.
Možnosť zápletky nám súper ponúkol v druhom sete prvého zápasu, ale veľkým množstvom pokazených podaní sme túto ponuku veľkoryso odmietli.
Zostava:
V. Topoľanová, D. Šikeťová, K. Kašová, K. Skalošová, N. Petorová, E. Hlaváčová, T. Čiliaková, V. Hurajová,
V. Petrášová, S. Debnárová, S. Púchovská, tréner P. Kollárik

Staršie žiačky B:

VK Podlužianka Levice - MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (8,3,16) a 3:0 (18,11,19)

Béčko starších žiačok vycestovalo za súperom do Levíc. V prvom a druhom sete dievčatá začali hrať s malou neistotou, čo sa prejavilo aj na výsledku a Levice vyhrali oba sety s prehľadom25:8, 25:3. V treťom sete  dievčatá zabrali a potrápili súpera a prehrali ho 25:16. aj druhý zápas bol v réžii domácich hráčok, ale výsledok bol vyrovnanejší  25:18, 25:11, 25:19.
Zostava: Weissová, Kútniková N.,Kútniková V., Uličná, Mrenicová, Müllerová, Pittnerová, Regináčová, Kašiarová, Tóthová, Fleischmannová, trénerka Šestáková.

NEDEĽA 14.10.2018:

Kadetky:

VK Prievidza - MŠK Žiar nad Hronom 0:3 (-19,-12,-17); a  0:3 (-23,-12,-18)

Kadetky MŠK cestovali  na svoje prvé majstrovské zápasy do Prievidze, kde v oboch zápasoch mali až na výnimku jedného setu všetko pod kontrolou a zvíťazili dvakrát 0:3 (-19,-12,-17); (-23,-12,-18). Príležitosť dostali všetky dievčatá. Zostava: Forgáčová T., Kukučková L., Sečkárová S., Hrčková L., Čamajová A., Krnčoková D., libero Krajčiová E. (Filandová B., Kapiašová D., Kašová K., Ritterová D.) Trénerky: Dobrovičová a Rozenbergová