Volejbalové mladšie žiačky a ich spanilá jazda na Majstrovstvách Slovenska

13.05.2023 09:32:38
Volejbalové mladšie žiačky  a ich spanilá jazda na Majstrovstvách Slovenska
Skupina A
MŠK Žiar nad Hronom - PALAS VK Levice 3:0 (26, 13, 17)
TJ ŠK VK Krupina - MŠK Žiar nad Hronom 3:2 (-23, 13, -12, 18, ????
MŠK Žiar nad Hronom - ŠVK Pezinok 3:0 (13, 27, 22)
MVK Snina - MŠK Žiar nad Hronom 1:3 (-19, 21, -15, -11)
Semifinále
MŠK Žiar nad Hronom - TJ Slávia TU Košice 3:0 (22, 14, 18)
Finále
MŠK Žiar nad Hronom - VK Podlužianka Levice 3:0 (14, 24, 9)
Modré ???? mladšie žiačky si striebornými medailami v oblasti Stred zabezpečili miestenku na finálový turnaj o Majstra Slovenska. Finálový turnaj sa konal od soboty 6. mája do pondelka 8. mája 2023 v Prešove. Na finálovom turnaji súperilo desať najlepších družstiev z celého Slovenska. V prvom zápase skupiny Žiarčanky nastúpili proti Majstrovi z oblasti Západ, PALAS VK Levice. Naše dievčatá nastúpili do zápasu nabudené, motivované, bojovali o každú loptu. Prvý set bol vyrovnaný až do stavu 17:17, potom Levičanky spravili sériu bodov, dokonca mali za stavu 24:21 setball. Naše baby sa aj tak nevzdali, svojou bojovnosťou a tímovou prácou dokázali set otočiť vo svoj prospech. Ďalšie dva sety už boli v réžii Žiarčaniek. Večerný zápas odohrali proti Krupine, tretiemu družstvu z našej oblasti. Zápas bol ako na hojdačke, rozhodovalo sa až v piatom sete, so šťastnejším koncom pre súperky. Prehra dievčatá nezlomila a v nedeľu proti súperkám z Pezinka, Majstrovi oblasti Bratislava, nastúpili s odhodlaním vyhrať. V prvom sete súperky doslova sfúkli. Druhý set začali lepšie Pezinčanky, vyhrávali už 18:9. Potom trénerky poslali dve dievčatá z lavičky, ktoré na ihrisko priniesli novú energiu, pomaličky ukrajovali z náskoku, znížili na 17:21. Za stavu 21:24 mali súperky zisk setu na dosah, ale ???????????? žiačky sa nevzdali, manko zmazali a dokázali set otočiť vo svoj prospech. Tretí set opäť naše dievčatá nezačali najlepšie, prehrávali 1:9, 6:15 a aj 12:20, ale ani vtedy nezložili zbrane a set dokázali vyhrať 25:22 a pripísali si ďalší cenný skalp. V nedeľu večer nastúpili proti Vicemajstrovi oblasti Východ, MVK Snina. Už pred zápasom bolo jasné, že si Žiarčanky vybojovali semifinále, naše hráčky aj tak nepoľavili, zápas a aj skupinu vyhrali. V pondelok ráno sa začínalo od začiatku, na pláne bolo semifinále. Rozbehnuté Žiarčanky sa nezľakli ani vyšších a starších súperiek z Košíc, na ktoré zaútočili ich najsilnejšími zbraňami - odvahou, chuťou po víťazstve a kolektívnou hrou. Do finále postúpili bez straty setu. V najdôležitejšom zápase turnaja sa postavili proti Majstrovi oblasti Stred, VK Podlužianka Levice. Naše dievčatá začali opäť odvážne a s jasným cieľom ZVÍŤAZIŤ. V prvom sete síce ešte prehrávali 8:11, ale od tohto stavu dovolili súperkám uhrať len 3 body. Druhý set bol napínavý, naše dievčatá museli znova doťahovať päťbodový náskok, trénerkám vyšlo striedanie a na tabuli svietilo skóre 2:0 na sety. Rozbehnutý vlak sa Levičankám už nepodarilo zastaviť. Posledný set bola Žiarska exhibícia, po prvom premenenom matchballe vypukla v telocvični eufória zo zisku zaslúženého titulu ???????? MAJSTER SLOVENSKA ????????.
Najlepšou hráčkou z najlepšieho družstva na Slovensku sa stala Zuzana Uhrovičová.
Dievčatá s trénerkami ďakujú rodičom, rodinným príslušníkom, priateľom a všetkým fanúšikom za podporu, či už priamo v Prešove alebo doma pri sledovaní on-line prenosov. Taktiež všetkým sponzorom, bez ktorých by si Žiarčanky nemohli plniť svoje volejbalové sny.
???? Zlatá zostava????
Zuzana Uhrovičová, Karolína Krajčiová, Natália Rošková, Daniela Zaťková, Dominika Tóthová, Johana Ráchel Cehuľová, Kethlyne Jančíková, Olívia Páleniková, Adela Fronková, Sophia Schveigert, Patrícia Bartoňová, Ema Bugárová, trénerky Eva Bieliková a Alena Bieliková