Staršie žiačky "A" a "B" na turnaji v Krupine

17.09.2017 18:38:51
Staršie žiačky

Dňa 16. 9. 2017 sa v novej krupinskej hale konal 1. ročník volejbalového turnaja starších žiačok „O pohár primátora mesta Krupina". Turnaja sa zúčastnili aj naše dve družstvá.

Celkove na turnaji štartovalo desať družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naše „áčko" v základnej skupine odohralo štyri zápasy:
MŠK Žiar nad Hronom „A" -Podlužianka Levice 2:0
                                        VK Krupina 2:0
                                        VA Žilina 1:1
                                        Slávia TU Zvolen 2:0
Skupinu vyhrali a postúpili do skupiny o 1. až 4. miesto. V semifinále sa stretli s družstvom Čadce, kde im nevyšiel začiatok setov, ale bojovnosťou a spresnením hry sa im podarilo zvíťaziť 2:0 a postúpili do finále. Vo finále hrali s družstvom Tatran Banská Bystrica. Aj keď sa finálový zápas začal neskoro večer, obidve družstvá bojovali a ukázali pekné volejbalové akcie. Žiarčanky na skúsenejšie a vyhratejšie súperky nestačili a skončili na peknom druhom mieste.
Zostava: Krnčoková, Forgáčová, Kukučková, Krajčiová, Kašová, Čamajová, Vrtielová, Šalková, Ruislová, Sečkárová
Tréneri: Bieliková, Dobrovič
Žiarske „béčko" v skupine postupne odohralo tieto zápasy:
MŠK Žiar nad Hronom „B" - Lokomotíva Čadca 0:2
                                         Poltár                  0:2
                                         Tatran B. Bystrica 0:2
                                         Iskra Hnúšťa        2:0
V skupine skončili na štvrtom mieste a v druhej časti hrali o 5. - 8. miesto. Najprv nastúpili proti družstvu Žiliny. Po prehre 2:0, hrali o konečné 7. miesto s Poltárom. Aj tento zápas bol nad ich sily a na turnaji obsadili 8. miesto.
So súperkami aj o dva roky staršími držali krok prevažne len do polovičky setov. Pozitívom bolo, že si prvý krát naostro vyskúšali nový herný systém s dvomi nahrávačkami. Naopak na škodu bolo, že urobili veľa jednoduchých a nevynútených chýb, ktoré vyplývali z nepozornosti a nesústredenosti niektorých hráčok. Veľká vďaka patrí nášmu početnému fanklubu za neustále povzbudzovanie.
ZOSTAVA :
V.Topoľanová, N.Petorová, V.Petrášová, P.Uličná, K.Skalošová, S.Púchovská, B.Kosmeľová, E.Fleischmannová, K.Kupčiová
Tréner: Kollárik