Prípravné obdobie starších žiačok

11.10.2014 21:03:54
Prípravné obdobie starších žiačok

Družstvo starších žiačok začalo s prípravou na nový súťažný ročník 2014/2015 dňa: 11.08.2014
a to kondičnou prípravou v parku Š. Moyzesa a pokračovalo sústredením v dňoch od 18.08.2014
do 22.08.2014 v rekreačnom zariadení penziónu Sasanka vo Vyhniach a to pod vedením trénerov: Dobrovič Pavel a Tenkelová Ivana.
Prípravy sa zúčastnili nasledovné hráčky: Adamová Barbora, Bieleková Žofia, Blahyjová Monika, Kartíková Dominika, Čechová Jessica, Kollárová Barbora, Rišňovská Michaela, Ružičková Lenka, Selecká Natália, Sedláková Lucia, Vašová Diana, Turčanová Soňa, Trokšiarová Adela, Prekoppová Adela, Šedivcová Natália, Petlušová Emma, Vonkomerová Anna Mária.
Hráčka Köpplová skončila s prípravou 15.08.2014 pre zdravotné problémy a hráčky Mizeráková a Hrončeková skončili z rodinných dôvodov. Hráčka Vonkomerová Anna Mária pokračuje s prípravou s mladšími žiačkami.
Prvoradou úlohou trénerov bude vybudovať a „zotmeliť" nový kolektív. V súťažnom ročníku 2014/2015 sa formuje úplne nový kolektív dievčat s ročníkmi narodenia: 1999, 2000 a 2001.
Nakoľko medzi hráčkami sú veľké výkonnostné rozdiely. Väčšinou naša práca bude zameraná na odstraňovaní nedostatkov a zdokonaľovaní herných činností jednotlivca.
Kondičnej prípravy na sústredení vo Vyhniach sa zúčastnilo 14 hráčok: Adamová Barbora, Petlušová Emma, Blahyjová Monika, Čechová Jessica, Kollárová Barbora, Rišňovská Michaela, Ružičková Lenka, Sedláková Lucia, Šedivcová Natália, Trokšiarová Adela Turčanová Soňa, Vašová Diana, Prekoppová Adela a Kartíková Dominika.
Na kondičnú prípravu sme využívali hlavne okolité kopcovité terény a na futbalovom štadióne sme pracovali s rôznymi náradiami a cvičebnými pomôckami: švihadlami, medicinbaly, kuželmi, koordinačnými rebríkmi, prekážkami a s volejbalovými loptami. Rehabilitácia prebiehala od 17,00 hodiny do 18,00 hodiny vo Vodnom raji Vyhne.
Po sústredení sme s prípravou na nový súťažný ročník pokračovali v športovej hale v Žiari nad Hronom a začiatkom školského roka sme začali s tréningami na Gymnáziu Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom. Tréningové jednotky máme v utorok, stredu, štvrtok od 16,30 hodiny do 18,00 hodiny.
V rámci prípravy sme sa ďalej zúčastnili troch volejbalových turnajov. Dvojdňového turnaja v Žiline a to v čase od 13.9.2014 do 14.9.2014, kde sme sa umiestnili na 3. mieste. Potom dňa: 27.9.2014 sme absolvovali turnaj v Hnúšti, kde sme postavili dve družstvá. Umiestnili sme sa na 8. mieste a na 11. mieste. Posledný turnaj sa konal v Detve a to dňa: 4.10.2014, kde sme obsadili 6. miesto. Napriek tomu, že umiestnenia na turnajoch neboli na tých najvyšších priečkach, ale pozitívna bilancia spočíva v tom, že uvedených turnajov sa zúčastňovali aj družstvá, ktoré máme ako súperov v našej súťaži.
Dievčatá pristupovali k tréningom zodpovedne, i keď niekedy sa stávalo, že mali menšie „pripomienky". Pevne veríme, že kvalitné prípravné obdobie sa prejaví v zodpovednej hre s dobrými športovými výsledkami v súťažnom ročníku 2014/2015.