obr: Mladšie žiačky na turnaji v Krupine

Mladšie žiačky na turnaji v Krupine

Dňa 9. 9. 2017 sa odohral turnaj mladších žiačok v Krupine za prítomnosti ôsmich družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch základných skupín. V každej skupine hral každý s každým. Žiarske dievčatá sa zúčastnili s dvomi družstvami: MŠK Žiar nad Hronom „A" a MŠK Žiar nad Hronom „B". Dievčatá MŠK Žiar nad Hronom „B" nastúpili v svojej skupine proti družstvám Krupina A, B. Bystrica a Hnúšťa, kde si vybojovali druhé miesto vo svojej skupine a postúpili ďalej do bojov o prvé a štvrté miesto. Tu sa rozhodovalo o postup do finále, kde napokon zdolali Čadcu a dostali sa do finále, kde bojovali o prvé miesto s Hnúšťou. Dievčatá nastúpili do finále s bojovnosťou, ktorú ukazovali počas celého turnaja. V prvom sete hrali vyrovnane až do konca, ale koncovku prvého setu lepšie zvládli skúsenejšie dievčatá z Hnúšte a set vyhrali. V druhom sete začali rovnako ako v prvom ,ale v polovici setu sa opäť prejavila skúsenejšia Hnúšťa, ktorá aj zápas napokon vyhrala. Dievčatá sa tak umiestnili na zaslúženom druhom mieste. Dievčatá podali veľmi dobrý výkon. Bojovali ako sa patrí a turnaj si užili.
Zostava: Čiliaková, Hurajová, Kinková, Hricová, Weissová, Debnárová, Kmeťová, Kútniková N., Kútniková V. Müllerová, tréner Šestáková
Výsledky:
Základná skupina:
Krupina A - Žiar nad Hronom B 0:2
Hnúšťa - Žiar nad Hronom B 2:0
B. Bystrica - Žiar nad Hronom B 0:2

Semifinálová skupina:
Čadca - Žiar nad Hronom B 0:2

Finálová skupina:
Hnúšťa - Žiar nad Hronom B 2:0

Mladšie žiačky "A" vycestovali v značne improvizovanej zostave. Prvé zápasy začali celkom slušne. Potom však nešťastne prehrali zápas s Čadcou, keď v oboch setoch celý čas viedli a tesne nepostúpili zo skupiny do semifinále. V súbojoch o 5. až 8. miesto už na dievčatá padla doslova deka. Prejavila sa únava dievčat, ktoré sme nemali prakticky za koho striedať a svoje stopy pravdepodobne zanechalo ešte aj nedávne kondičné sústredenie. Takže sme skončili zákonite na poslednom ôsmom mieste.

Výsledky: Žiar A - Levice 1:1
Žiar A - Krupina B 2:0
Žiar A - Čadca 0:2
Žiar A - Krupina A 0:2
Žiar A - Krupina B 1:2

Zostava: N.Petorová,V.Petrášová,V.Kašiarová,
K.Skalošová,E.Fleischmannová,N.Mrenicová,
P.Uličná,A.Kolláriková. Tréner Kollárik

 

 Novinky

ADAM FOLTÁN úspešný na majstrovstvách Európy

  Dňa 15.07.2018 sa v Českej Republike uskutočnili preteky majstrovstiev Európy v cestnej cyklistike. Na pretekárov ...

Záhorcová a Baniar zvíťazili

Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom organizoval 14-15.7.2018 Slovenský pohár v cestnej cyklistike, za medzinárodnej účasti. Na ...

Slovenský pohár mládeže opäť v Lovči a Lutile

Náš cyklistický klub po dvoch rokoch organizuje už najbližší víkend 14.7. - 15.7.2018 Slovenský pohár mládeže ...

Adam Foltán štartuje na majstrovstvách Európy .

Najúspešnejší junior cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom v tohtoročnej sezóne, Adam Foltán bude štartovať na majstrovstvách Európy ...

Zase raz záver sezóny...

Asi 60 dievčat,rodičov, kamarátov  a trénerov starších a mladších žiačok si dnes užilo posledné smeče tejto ...

Spoločné majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky v cestnej cyklistike

V sobotu 23.6.2018 pokračujú spoločné majstrovstvá Čiech a Slovenska v Plzni. Na programe sú cestné preteky ...

Fantázia - Adam Foltán majster Slovenska v časovke

Spoločné majstrovstvá Slovenska a Čiech v Plzni a Karlovych Varoch mali dnes na programe majstrovskú časovku ...

Foltán získal žltý dres

  Výbornú formu pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska a Čiech v Plzni, potvrdil junior Adam Foltán. V etapových ...

Viac noviniek