Mladé volejbalistky postúpili na Majstrovstvá Slovenska a zároveň si vybojovali titul majsteriek oblasti

24.05.2017 21:26:45

Žiarskym reprezentantkám v trojkovom volejbale sa podaril husársky kúsok, keď si vybojovali postup medzi osem najlepších družstiev na Slovensku. Bola to dlhá, náročná, ale úspešná misia.

Začalo sa to ešte v novembri bojmi v základnej skupine. Tú dievčatá zvládli bez zaváhania a z prvého miesta postúpili do semifinálovej skupiny. Tam v štyroch turnajoch narazili na súperov z Hnúšte, B. Bystrice a Zvolena. Aj napriek trom prehrám z dvanástich zápasov, s prehľadom postúpili do finálovej skupiny z druhého miesta.

Prvý finálový turnaj sa uskutočnil v Čadci, kde v prvom zápase sme zdolali Zvolen až v dramatickom tajbrejku 2:1. Stretnutie s Liptovským Hrádkom sa pre nás skončilo smolne, keď sme to mali rozohraté na 2:0, no nakoniec sme podľahli 1:2 v tajbrejku 13:15. Baby to však nepoložilo a domácu Čadcu potom priam prevalcovali. Po prvom turnaji sme tak figurovali na  druhej priečke.

Druhý turnaj vo Zvolene sme začali prekvapivo jasným víťazstvom s Liptovským Hrádkom. Domáce Zvolenčanky nás trápili podstatne viac, no oba sety sme napokon získali vo svoj prospech pomerom 25:22. Ak sme chceli vybojovať postup a titul majstra oblasti, museli sme ešte bezpodmienečne zdolať aj Čadcu. Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší, no v tomto prípade to však neplatilo. Dievčatá bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca a príležitosť zahrať si dostali všetky hráčky.

Tým pádom sme si zabezpečili postup do republikového finále, kde postupujú dve družstvá z oblasti, ktoré sa uskutoční 3. - 4. júna 2017 vo Zvolene. Okrem nás postúpil z tretej priečky aj Zvolen, ktorý má ako organizátor účasť automatickú. Druhému Liptovskému Hrádku tak zostali oči pre plač.

Konečná tabuľka finále oblasti 3-kový volejbal:

1.

Žiar nad Hronom

15

2.

L. Hrádok

13

3.

Zvolen

7

4.

Čadca

1

Okrem toho sa podaril dievčatám hneď na druhý deň ďalší pekný výsledok, keď vo finále oblasti v štvorkovom volejbale získali bronzovú medailu. Hoci v tomto prípade to na postup na Slovensko nestačilo, tá medaila má pre nás minimálne rovnakú hodnotu, keďže sme ju dosiahli ako jedno z najmladších družstiev v súťaži, vo väčšej a kvalitnejšej konkurencii.

O zlato a postup medzi osem najlepších družstiev na Slovensku v trojkovom volejbale a bronz z majstrovstiev oblasti v štvorkovom sa postarali dievčatá v zostave:

Nina Petorová, Erika Hlaváčová, Veronika Petrášová, Viktória Topoľanová, Barbora Kosmeľová, Petra Uličná, Alexandra Kolláriková, Karolína Tapferová

Tréneri: Peter Kollárik, Valéria Šestáková

Na záver patrí poďakovanie nášmu vernému fanklubu, ktorý nás sprevádzal aj na každom výjazde vonku a hnal nás dopredu aj keď sa nám nedarilo. Samozrejme vďaka patrí aj vedeniu volejbalového klubu a MŠK Žiar nad Hronom,  za vytvorené podmienky pre našu prácu.