Majstrovstvá SR v 3-kovom volejbale z pohľadu organizátora

05.06.2017 13:29:14

Zvolen na pôde Technickej univerzity organizoval svoje prve majstrovstvá Slovenska. Počas víkendu sa tu zišli víťazi z oblasti Bratislava - Vivus,VK Studienka, západ - Levice, Senica , stred - Žiar nad Hronom,Zvolen  a východ - Stropkov,Spišská Nová Ves. 8 družstiev  mladých talentovaných hráčok, ktorých  veková hranica pre túto súťažnú kategóriu bola pre dievčatá narodené  1.9.2004 a mladšie. Po prvých odohraných zápasoch bola jasné, že stred a východ sú 4 najsilnejšie družstvá na turnaji. Po sobotných skupinách boli postupujúcimi družstvami zo skupiny A z 1. miesta Stropkov a 2.miesta Zvolen a zo skupiny B z 1.miesta Spišská Nová Ves a z 2.miesta Žiar nad Hronom. Tieto 4 družstvá v nedeľu ráno už bojovali o cenné kovy. Nezabúdajme aj na ostatné 4 družstvá, ktoré bojovali o 5-8.miesto zo skupiny A. z 3.miesta Vivus Bratislava zo 4.miesta Senica a z B skupiny z 3.miesta VK Studienka a zo 4.miesta Levice. V nedeľu ráno to už na ihriskách vrelo napätím. V hlavnej semifinálovej skupine o 1-4. miesto sa ako prvý stretli družstvo zo Žiaru nad Hronom proti Stropkovu. V družstve zo Stropkova bolo možné krájať veľkú nervozitu niektoré dievčatá z družstva boli zranené a hrali aj cez bolesť. Nedokázali však prelomiť prácu hráčok zo Žiaru tie si trpezlivo išli za svojim cieľom. A táto trpezlivosť sa im vyplatila po dramatickom zápase si vybojovali postup do finálového zápasu o najcennejší kov. Druhým semifinálovým zápasom bolo medzi domácim družstvom a Spišskej Novej Vsi. Tá bola favoritom celého turnaja. Naše dievčatá nastúpili do zápasu poriadne súperovi zavariť a pokúsiť sa o postup o cenný kov. Zápas bol veľmi dramatický lebo na obidvoch stranách to poriadne vrelo emóciami a krásnymi vyrovnanými výkonmi hráčok obidvoch družstiev. Smeče, bloky sa už dali porovnať s hrou oveľa starších hráčok ale vek nepustí a o to väčší obdiv si tieto družstvá zaslúžili. Postúpiť mohol iba jeden a to šťastie stálo na strane družstva zo Spišskej Novej Vsi.  Domáce dievčatá trochu tento veľmi vyrovnaní zápas zlomil a veľmi ťažko sa im hneď nastupovalo už do finálového zápasu proti družstvu zo Stropkova. Prvý set by sa zdalo, že sme vymenili družstvo a dievčatám sa vôbec nedarilo. Pokazené podania, príjmy nepresné nahrávky zapríčinili stratu prvého setu. Tréneri sa však nevzdávali a dievčatá na lavičke opäť naštartovali do bojov. V druhom sete sa dievčatá koncentrovali a opäť začali ísť podľa pokynov trénerov. To ich doviedlo do ďalšieho setu a stále rástla nádej na postup. Dievčatá v treťom rozhodujúcom sete začali fantasticky až by sa zdalo, že 3.miesto je už doma. Ale stav sa zlomil dievčatá opäť nakopili veľa chýb báli sa hrať odvážne, čo súper využil a po dramatickom výkone domáce družstvo prehralo boj o medailu. Nie je však nad čím plakať veď dievčatá dosiahli historický úspech klubu, za čo sa im treba poďakovať. Veď byť na 4.mieste z 80 družstiev z celého Slovenska je nádherný úspech. No a poďme na našich finalistov o 1.a 2. miesto Žiar nad Hronom a Spišská Nová Ves. Hala bola preplnená fanúšikmi ktorí sa predbiehali bubnovaním. Zápas bol veľmi vyrovnaní po prvých loptách. No nedalo sa nevšimnúť si dievčatá zo Spišskej mali oveľa väčšie sebavedomie a tak sa nebalí hrať tvrdými smečmi boli oveľa kvalitnejšie v bojoch na sieti. Dievčatá zo Žiaru hrali skôr na istotu lopty síce pekne umiestňovali no to im na súpera ktorí všetko v poli pochytal nestačilo. Družstvo zo Spišskej sa natoľko odtrhlo bodovo od súpera zo Žiaru, že si výhru s prehľadom postrážilo.  A tak zlaté medaile si domov zo Zvolena odviezli dievčatá zo Spišskej Novej Vsi.
My ako organizátori turnaja sa musíme poďakovať každému kto nám pomohol pri náročnom zorganizovaní M-SR 3kový. Ďakujem rodičom  maminkám za upečenie koláčikov, za povzbudzovanie a pomoc s upratovaním. Ďakujeme Marošovi Kumimu zástupcovi zo SVF za kontrolu a pomoc.