obr: Záhorcová víťazkou etapových pretekov

Záhorcová víťazkou etapových pretekov

V dňoch 15-16.62019 sa v Nitre a okolí uskutočnili medzinárodné cyklistické preteky "Regiónom Nitrianskeho Kraja".

Na týchto trojetapových pretekoch nechýbali ani naši pretekári a pretekárky. V kategórii junioriek sa darilo obom našim dievčatám keď S.Záhorcová zvíťazila vo všetkých troch etapách a stalal sa aj celkovou víťazkou a držiteľkou ružového dresu líderky pretekov.

Na druhom mieste celkového poradia skončila tímová kolegyňa V.Zelinová a náš klub tak získal double v tejto kategórii.

Tieto preteky boli zároveň poslednou previerkou výkonnosti našich dievčat pred blížiacim sa vrcholom sezóny - spoločnými M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike mužov, žien, juniorov a junioriek v Trnave (27-30.6.2019).

V kategórii kadetov sa darilo L.Ungvarskému, ktorý v prvej etape časovke do vrchu skončil na druhom mieste a získal zelený dres. V druhej etape mu nevyšla časovka jednotlivcov, ale všetko si nahradil v tretej etape, keď až do konca bojoval o víťazstvo a napokon skončil na druhom mieste.

Po pretekoch reprezentačný tréner kadetov a kadetiek nominoval troch pretekárov a dve pretekárky na Olympijský festival mládeže "EYOF 2019 v BAKU". Po dvoch rokoch na tomto podujatí nechýba opäť náš pretekár Lukáš Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý si svojimi stabilnými výkonmi vybojoval nomináciu na toto podujatie.

GRATULUJEME !!