Záhorcová a Baniar zvíťazili

16.07.2018 04:36:11

Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom organizoval 14-15.7.2018 Slovenský pohár v cestnej cyklistike, za medzinárodnej účasti. Na štarte bolo rekordných 215 pretekárov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska.

V sobotu  14.7.2018 sa v Lovči uskutočnila „Cena primátora mesta Žiar nad Hronom“. Tradičná časovka na trati „Lovča- Dolná Trnávka- Dolná Ždaňa a späť“ merala 10 km a  dala poriadne zabrať všetkým pretekárom. Pre všetkých  to bola posledná previerka výkonnosti pred domácim šampionátom v cestnej cyklistike, ktorý sa bude konať v Bánovciach nad Bebravou  28-29.7.2018.

Naši pretekári vybojovali niekoľko pódiových umiestnení.

Žiačky štartovali ako prvé. Najrýchlejšia žiačka bola B.Máčková CYS Akadémia Petra Sagana, časom 16:06  min. Naše dievčatá sú kategória mini, ale pretekajú s dievčatami žiačkami, ktoré sú aj o 4-5 rokov staršie. Zbierajú cenné skúsenosti a dokázali poraziť aj staršie dievčatá. T.Ďuríková skončila na 21.m. a L.Kamenská na 22.m.

Mladší žiaci : Zvíťazil S.Fedor CK UNICOM Zvolen 15:14 min, pred našim B.Holicom CK MŠK Žiar nad Hronom  15:27 min. Tretie miesto berie A.Mrocek CK EPIC Dohňany 15:30 min. Skvele išli aj D.Sochan a J.Benča CK MŠK Žiar nad Hronom. Sochan skončil na 12.m. a Benča na 15.m. F.Záhorec zabojoval a napokon mu to prinieslo 23.m.  F.Kazár a J.Lauko sú ešte len kategória mini, ale vyskúšali si časovku za mladších žiakov a celkom úspešne. Kazár skončil na 32.m  a Lauko na 34.m.

Kadetky nás potešili keď sa v top 10 objavili až tri pretekárky nášho klubu. Najväčšiu radosť nám spravila S.Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorá potvrdila stúpajúcu výkonnosť pred M-SR a suverénne zvíťazila časom 14:06 min.Druhé miesto vybojovala T.Kurnická CYS Akadémia Petra Sagana  14:28 min, tretia skončila N.Jenčušová Schwabik Cycling CEA  14:44 min. Nepopulárne 4.m.  sa ušlo V.Zelinovej CK MŠK Žiar nad Hronom časom 15:06 min. Skvele išla aj V.Paulíková, ktorá skončila na 7.m.  15:23 min. E.Imrišová obsadila 15.m.  16:59 min.

Starší žiaci podali bojovný výkon  s cieľom získať pódiové umiestnenie a využiť znalosť domácej trati. Vynikajúco išiel M.Ďurík, ktorý si vytvoril osobný rekord na tejto trati  13:56 min. Napokon sa mu zo stratou +10sec. ušlo 3.miesto, za víťazom M.Schwarzbacherom ŠK Železiarne Podbrezová 13:46 min a druhým  T.Sivokom KAKTUS BIKE –TEAM 13:48 min. Víťaz dosiahol priemernú rýchlosť 43,55km/hod. Ďalší naši sa umiestnili: S.Ihring 22.m. +1:46min, M.Holic 25.m.  +1:51min, R.Jackuliak  28.m.  +2:02min, R.Paulík 33.m.  +2:35min, P.Antal 35.m.  +2:46min, A.Hrčka 37.m.  +2:58min.

Kadeti zabojovali, ale na pódium to nestačilo a napokon obsadili L.Ungvarský  dobré 9.m. s časom 13:35 min a J.Vlčák  20.m.  13:56 min.

Juniorská reprezentácia na čele s A.Foltánom štartovala na majstrovstvách Európy. Ostatní chalani na domácej trati zabojovali a obsadili celé stupne víťazov. Víťazom časovky na 20 km sa stal M.Baniar CK MŠK Žiar nad Hronom časom  26:07 min pred tímovým kolegom A.Zelinom CK MŠK Žiar nad Hronom 26:31  a tretím T.Kamenským  CK MŠK Žiar nad Hronom  26:40 min.  M.Černek skončil na 11.m.

V nedeľu 15.7.2018 v Lutile pokračovali preteky na známom „Kosorínskom okruhu“. Na štart nastúpilo 202 pretekárov.

Juniori odštartovali o 10:00 hod ako prví na štyri kolá a čakalo na nich 92 km v horúcom a veternom počasí. Hneď po štarte išli do úniku domáci pretekári – Černek,Baniar a Zelina, ktorí spravili preteky. V závere boli  dostihnutí ďalšími 7 pretekármi a tak sa rozhodovalo v špurte. Najviac síl mal  S.Nagy TJ Slávia ŠG Trenčín, ktorý zvíťazil pred J.Hníkom  MAPEI Kaňkovský CZ a tretí skončil náš pretekár A.Zelina CK MŠK Žiar nad Hronom. M.Černek prišiel na peknom 7.m.  a T.Kamenský skončil na 9.m.  M.Baniar preteky nedokončil.

Kadeti absolvovali tri okruhy - 69 km a náš klub mal zastúpenie L.Ungvarským a J.Vlčákom. Chalani si kontrolovali vývoj pretekov a napokon špurtovali v 18 člennej skupine. Darilo sa im výborne a J.Vlčák skončil tesne na druhom mieste a L.Ungvarský na treťom. Zvíťazil J.Slivka CYS Akadémia Petra Sagana.

Kadetky štartovali spolu so staršími žiakmi na dva okruhy – 46km. Zvíťazila N.Jenčušová Schwabik cycling pred druhou T.Kurnickou CYS Akadémia Petra Sagana. Tretia skončila naša pretekárka S.Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom. V.Zelinová obsadila 6.m., V.Paulíková 12.m. a E.Imrišová 14.m.

Starší žiaci: Zvíťazil T.Sivok KAKTUS BIKE, pred druhým G.Magyarom Gyori Club  HUN a tretím M.Schwarzbacherom ŠK Železiarne Podbrezová. Z našich bol najlepší M.Holic na 10.m., M.Ďurík na 11.m.,S.Ihring na 20.m., R.Jackuliak  na 24.m.,P.Antal na 33.m.,R.Paulík na 35.m.,A.Hrčka na 37.m.

Mladší žiaci a žiačky štartovali na 1 kolo – 23km.Vo vedúcej  skupine došpurtoval na vynikajúcom druhom mieste  B.Holic CK MŠK Žiar nad Hronom, pred tretím A.Brázdovičom CK KARPATY Smolenice. Zvíťazil A.Mrocek CK EPIC Dohňany. D.Sochan skončil na 15.m., J.Benča na 19.m., F.Záhorec na 25.m., F.Kazár na 31.m.,J.Lauko na 33.m. Medzi dievčatami zvíťazila S.Bodoríková CK EPIC Dohňany. Naše dievčatá obsadili: T.Ďuríková 20.m.  a L.Kamenská 23.m.