Úspešné majstrovstvá Stredoslovenského kraja

21.05.2017 13:38:04
Úspešné majstrovstvá Stredoslovenského kraja

V sobotu 13.5. počas toho ako sa v našom meste konal mestský polmaratón , tak zároveň niektorí naši starší žiaci a dorastenky bojovali o tituly majstra Stredoslovenského kraja v Banskej Bystrici.

Ako prvá nás išla reprezentovať Gabriela Môcová v disciplíne hod oštepom . Gabriela podala skvelý výkon a hodila si svoj osobný rekord 25,81m , ktorý jej bohužiaľ stačil len na 4 miesto. Po oštepe nastúpila na vrh guľou a tam s osobným rekordom skončila na 5.mieste.       Po nej nastúpila do blokov  vo svojom rozbehu na 60m Radoslava Môcová . Radoslava v ňom suverénym spôsobom vyhrala a postúpila do finále s druhým najlepším časom z pomedzi  ostatných rozbehov .Vo finále si zabehla svoj osobný rekord 8,31, ktorý jej stačil na pekné 3.miesto. Po finále ju čakal beh na 150 m , kde si dobehla pre krásne 2.miesto.
            Ďalší neuveriteľní súboj ponúkol v diaľke  Adam Hríň so svojim rivalom z Revúcej. Adam predviedol nádherný osobák už druhým skokom , ktorý mal hodnotu 620 cm a celý čas viedol súťaž o 40 cm , až po posledný skok svojho rivala. Ten mal hodnotu 623 cm a nakoniec Adam skončil na prekrásnom 2. mieste .
            Ako ďalšia pretekárka nastúpila Nicol Kováčová na trať 2000m , kde s časom 7:58,61 obsadila 4.miesto .Na dlhej trati 800m nás ešte reprezentovala Miroslava Pauvledová , ktorá obsadila tiež 4.miesto.

received_1432537560139046.jpeg

(AP)