Úspešné majstrovstvá Slovenska v cyklokrose

02.12.2018 18:04:26

Dnes 2.12.2018 sa v  typickom zimnom počasí konalo finále Slovenského pohára v cyklokrose.  V Banskej Bystrici na lúkach pod pamätníkom SNP sa konali majstrovstvá Slovenska v cyklokrose. Na pretekárov čakala technická trať čo výrazne sťažilo počasie, keď padal mrznúci dážď. Podmienky však boli pre všetkých rovnako náročné a zvíťazili technicky a psychicky najododolnejší.

Ako prvý štartovali mladší žiaci, kde sme mali svojho favorita na zisk medaily. Od štartu sa do prvej trojky zaradil J.Benča, ktorý držal krok s najlepšími. Napokon v cieli po bojovnom výkone na náročnej trati získal J.Benča CK MŠK Žiar nad Hronom bronz. Zvíťazil  T.Cesnek CYS Akadémia Petra Sagana, striebro putuje do Trenčína zásluhou M.Surmana. Najlepší výsledok v sezóne dosiahol F.Záhorec, ktorý obsadil 6.m., D. Sochan po pádoch skončil na 11.m.  V celkovom poradí Slovenského pohára skončil J.Benča na vynikajúcom 2. mieste. Sochan obsadil 8.m. a F.Záhorec 12.m.

Starší žiaci jazdili na rovnakej trati, ale viac okruhov. Na štarte sme mali až 6 pretekárov CK MŠK Žiar nad Hronom. Najlepšie sa z nástrahami trate vysporiadal R.Jackuliak, ktorý skončil na peknom 6.m. Víťazom sa stal M.Schwarzbacher ŽP Šport Podbrezová pred druhým A.Mrocekom CK EPIC Dohňany a tretím S.Fedorom CK UNICOM Zvolen. Z našich obsadil S.Ihring 8.m., M.Ďurík 12.m., P.Antal 18.m., A.Antal 21.m. a B.Holic 22.m. V celkovom poradí skončil z našich najvyššie M.Ďurík na 7.m., R.Jackuliak na 14.m., S.Ihring na 15.m., P.Antal na 21.m., B.Holic na 30.m. a A.Antal na 33.m.

Kadet J.Vlčák bojoval statočne a napokon obsadil pekné  11.m. V celkovom poradí Slov. pohára mu patrí výborné 8.m.

Juniorka V.Zelinová CK MŠK Žiar nad Hronom sa na štart postavila po dvojtýždňovej pauze zavinenej zranením. V spoločnej kategórii so ženami sa jej darilo celkom dobre a napokon obsadila 6.m. Zvíťazila J.Števková OUTSITERZ. V celkovom poradí patrí V.Zelinovej 15.m.

Juniori  mali viacero favoritov a medzi nimi bol aj náš M.Baniar CK MŠk Žiar nad Hronom. Baniar odštartoval výborne a celé preteky bojoval na špici o titul. Technicky patril medzi najlepších čo potvrdzoval aj na trati. Napokon stratil šancu na víťazstvo až v závere. Majstrom Slovenska sa stal J.Jenčuš PROefekt. Baniar CK MŠK Žiar nad Hronom nakoniec získal striebro a patrí mu veľká gratulácia i keď tesná prehra mrzí. V celkovom poradí patrí Baniarovi 4.m.

Ďakujeme všetkým za bojovnosť a reprezentáciu klubu.