Radoslava Môcová sa stála vicemajsterka Slovenska

05.03.2017 22:14:29
Radoslava Môcová sa stála vicemajsterka Slovenska

V sobotu 4.3.2017 sa v hale Elán na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov a žiačok Radoslava Môcová žiačka 1.Základnej školy a členka Atletického klubu Mšk Žiar nad Hronom  postarala o veľkú senzáciu.

Radka sa nastúpila na týchto pretekoch na trate 60m a 150m. Ako prvý štart mala 60m, kde z rozbehov postupovala so 4 najlepším časom do finále. Vo finále vyštartovala fantasticky a bežala si po svoj nový osobný rekord , ktorý aj zabehla s časom 8,32 s . Tento čas jej postačil na 4. miesto a od tretieho miesta ju delili len štyri stotiny čo je približne len pár cm.

Na 150m nastúpila druhýkrát v živote. Preto aj postupovala na Slovensko so 4 najhorším časom z pomedzi 24 vybraných pretekárok. Radka nastupovala v poslednom rozbehu. Už od štartu vybehla s cieľom dať do toho všetko. Po prvých metroch stiahla hendikepy svojich súperiek a dostala sa do čela, kde začala ešte viac zrýchľovať . Dobehla s fantastickým časom 20,12 sosobný rekord si vylepšila o sekundu aj pol . Tento čas jej zabezpečil striebornú medailu.

Radkine slová na tento výkon :

Celu zimu sme sa na to s trénerom Adamom Pajunkom pripravovali a postupne sme napredovali. Podarilo sa nám načasovať formu. Teším sa z osobných rekordov a ešte viac z druhého miesta . Je to skvelý začiatok do novej sezóny . Kde som si dala cieľ s trénerom  pokoriť hranicu 20 sekúnd na 150m a na 60m  8 sekúnd.

Ako ďalšia nastúpila na 2000m Miroslava Pavlendová , ktorá sa s osobným rekordom 7:43,10 umiestnila na 11. mieste

(AP)