Peter Kováč strieborný na M-SR mužov

18.02.2018 21:59:20

V  dňoch 17.-18.2018 sa v Bratislave konali halové majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike. Na tomto podujatí sa predstavil aj náš bývalí odchovanec atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom Peter Kováč, ktorý momentálne reprezentuje AO TJ Slávia STU Bratislava. Bežecký debut na vrcholnom podujatí zažil brat Michal Kováč. Peter Kováč sa predstavil v sobotu v behu na 1500m mužov, kde zvádzal tuhý boj o tretie miesto.Nakoniec mu medailová pozícia ušla o 3 stotiny sekundy.

Zvíťazil Matúš Talán –AC Stavbár Nitra časom 4:02,86min, na druhom mieste bol Miroslav Borovka  z ŠK ŠOG Nitra časom 4:03,07min, tretie miesto patrilo Dávidovi Mazúchovi z ŠK ŠOG Nitra  časom 4:03,64min. a štvrté miesto obsadil Peter Kováč AO TJ Slávia STU Bratislava časom 4:03,94min.

Druhý deň podujatia nastúpili bratia spolu v behu na 3000m. Od štartu suverénne viedol Jozef Repčík náš reprezentant a olympionik. Počas preteku si  vytvoril náskok pre svojimi prenasledovateľmi skoro 70m. Ešte štyri kolá pred cieľom to vypadalo tak, že ostatní bežci sa už uspokojili s bojom o druhé miesto. Avšak 300m pred cieľom zahájil Peter Kováč svoj fantastický stupňovaný finiš a vedúci pretekár mal čo robiť, aby cieľovú pásku preťal ako prvý. Peter dokázal v cieli znížiť  náskok na 1,5 sek.,škoda len, že nezačal finišovať aspoň 50m skôr...

Poradie v cieli:

1,miesto:Jozef Repčík z BK hraj na tie nohy Bratislava, čas: 08:40.74min.
2.miesto: Peter Kováč z AO TJ Slávia STU Bratislava, čas:  08:42.38min
3,miesto: Dávid Mazúch z ŠK ŠOG Nitra, čas:08:45,92min.

V tomto preteku dobehol na skvelom 8.mieste aj Michal Kováč z AK Run For Fun Petržalka Bratislava časom 9:07,42min. Chalanom gratulujeme a držíme palce veď atletická sezóne sa ešte len rozbieha.