Natália Bieliková v Lowiczi novým osobákom

26.06.2018 19:27:40
Natália Bieliková v Lowiczi novým osobákom

Naša skvelá atlétka   z AK MŠK, Žiar nad Hronom a skokanka do diaľky Natália Bieliková reprezentovala Slovensko  v skoku do diaľky ( r.2006) na XII . Medzinárodných detských atletických hrách International Children’s Athletics Games”, ktoré sa  konali v meste Lowicz ( Poľsko) od 20 . júna   do  22. júna  2018.

Na tomto medzinárodnom podujatí mládeže si zlepšila svoj osobný výkon zo 480 cm na 495cm  a obsadila celkové 4.miesto,od medaile ju delili 4cm.

Výkony našich skokanov do diaľky v tomto roku ako: Adam Hriň, Natália Bieliková, Janko Kolár...sú skvelým pokračovaním práce trénerov v atletickom klube a nadväzujú na úspešnú históriu v skoku do diaľky a trojskoku.

Veď už od vzniku atletického klubu v roku 1962 sme mali skokanov v kategórii mužov čo prekonávali 7m hranicu ako Miroslav Duda a Ondrej Molnár. V neskoršej dobe to boli výrazné výkony a medzinárodné úspechy Lucii Ivanovej v skoku do diaľky cez 6m hranicu. Následne o pár rokov neskôr nasledoval šľapaje svojich skokanských predchodcov Marián Gajdošík reprezentant Slovenska hlavne v trojskoku.

Aj v prípravke a pred prípravke sa nám rysujú skvelé skokanské typy, ktoré sú zárukou pokračovania skokanskej tradície aj v ďalších rokoch v atletickom klube MŠk, Žiar nad Hronom.

M.Rybársky