Mládežnícky šampionát v Žiari nad Hronom

19.07.2019 21:47:53

V dňoch 13-14.7.2019 sme organizovali mládežnícke majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike. V časovke jednotlivcov dosiahol najlepší výsledok M.Ďurík, ktorý v kategórii starších žiakov obsadil 5.m. Na medailu stratil necelých 8 sec. F.Štanceľ skončil na peknom 7.m. Mladší žiak D.Sochan po bojovnom výkone obsadil pekné 6.m. a F.Záhorec 8.m.

V cestných pretekoch jednotlivcov bol M.Ďurík naozaj iba kúsok od medaily, keď v záverečnom špurte skončil na 4.m. Najlepší mladší žiak z našich chalanov bol F.Záhorec na 8.m. Smolu mal L.Ungvarský, ktorý po páde a jazde na rezervnom bicykli špurtoval na 5.m. J.Vlčák skončil na 9.m.

Juniori a juniorky mali preteky započítané do Slov. pohára.
V časovke jednotlivcov junioriek zvíťazila S.Záhorcová pred tímovou kolegyňou V.Zelinovou. Junior T.Kamenský obsadil vo svojej kategórii pekné 6.m.
V nedeľu čakal rovnaký 23km okruh aj na juniorov a juniorky. Juniorky odštartovali spoločnú kategóriu so ženami. Najlepšie sa darilo S.Záhorcovej, ktorá prišla na výbornom druhom mieste. V Zelinová skončila na 3.m. Junior T.Kamenský prišiel v hlavnej skupine na 17.m.

Gratulujeme všetkým víťazom a našim pretekárom držíme palce na štarte ďalších pretekov.