Foltán získal žltý dres

20.06.2018 08:15:05
Foltán získal žltý dres

Výbornú formu pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska a Čiech v Plzni, potvrdil junior Adam Foltán.

V etapových pretekoch „REGIÓNOM NITRIANSKEHO KRAJA“ zvíťazil v dvoch z troch etáp a stal sa s prehľadom celkovým víťazom. Pretekári absolvovali časovku do vrchu so spoločným štartom, popoludní časovku jednotlivcov a na záver kritérium ulicami mesta Vráble. Dobre si počínali aj ostatní chalani. Po druhej etape mal na sebe biely dres najlepšieho najmladšieho pretekára Matúš Baniar, ktorý skončil v časovke na treťom mieste. Napokon sa mu ho nepodarilo v záverečnom kritériu udržať.

Spokojní môžeme byť aj s výkonom kadetky Simony Záhorcovej, ktorá skončila v celkovom poradí vo svojej kategórii na skvelom druhom mieste za víťazkou Terezou Kurnickou CYS – Akadémia Petra Sagana. Záhorcová skončila v prvej etape na treťom mieste, druhú etapu časovku jednotlivcov vyhrala a v tretej skončila na treťom mieste.

Kadet Lukáš Ungvarský skončil v prvej etape na skvelom treťom mieste a získal biely dres pre najlepšieho najmladšieho pretekára.V  časovke a kritériu sa mu už darilo menej a prišiel o biely dres. Napriek tomu podal veľmi bojovný výkon a zaslúži si pochvalu.

Juniori majú pred sebou vrchol sezóny  od 21-24.6.2018– spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v Plzni, ktorá prebrala štafetu po Žiari nad Hronom.

Chalani sa predstavia v časovke jednotlivcov v Karlových Varoch a cestnom preteku jednotlivcov v Plzni, kde v nedeľu nastúpi na štart aj Peter Sagan.

Držíme palce a želáme chalanom titul, alebo niektorú z medailí.

výsledky: http://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/nitra98788698649579a539fa9875a.pdf