Foltán získal svetové body

22.05.2018 07:51:26

V dňoch 19.05. -  20.05.2018 sa konali vo Francúzskom meste Morbihan ďalšie preteky juniorského NATIONAL CUPU, čo je najvyššia svetová súťaž pre túto kategóriu.

Na štarte nechýbal reprezentačný tým Slovenskej republiky v ktorého farbách sa predstavil aj náš pretekár Adam FOLTÁN. Preteky pozostávali z troch náročných etáp, ktoré prechádzali okolím mesta Morbihan. Na štart sa postavilo 120 cyklistov zo 17 krajín sveta.

V pretekoch sa Adamovi darilo, počas celých troch etáp jazdil veľmi aktívne o čom svedčia aj dosiahnuté výsledky v jednotlivých etapách. V prvej etape obsadil Adam 24. miesto v druhej etape 20. miesto a v poslednej tretej etape 13. miesto.  V celkovom poradí Adam obsadil výborné 17. miesto, a tak získal pre Slovenskú republiku 4 svetové body.

Vyjadrenie Adama:

„ V súčasnej dobe som vo výbornej kondícii. Na preteky som sa svedomito pripravoval a  išiel som tam s  najvyššími ambíciami. V jednotlivých etapách som sa snažil jazdiť aktívne, čo sa mi aj podarilo. Nakoniec som bol v celkovom poradí klasifikovaný na 17. mieste čo mi zabezpečilo zisk štyroch svetových bodov. Zo svojím výsledkom som spokojný, pretože získať body v najvyššej SVETOVEJ SÚŤAŽI nie je vôbec jednoduché, nakoľko v jednotlivých etapách berie body iba šesť cyklistov a v celkovom poradí dvadsať.

GRATULUJEME k skvelému výsledku v svetovej juniorskej cyklistike!!