Foltán celkovo tretí na medzinárodnom etapáku

09.08.2018 05:11:09

Naši juniori štartovali od 3-5.8.2018 na medzinárodných etapových pretekoch juniorov v Lanškroune. Za medzinárodnej účasti najlepších juniorov a vybraných kadetov absolvovali 4 náročné etapy. Na už 32.ročník nastúpilo na štart 153 pretekárov. Nechýbajú ani pretekári CK MŠK Žiar nad Hronom na čele s A. FOLTÁNOM, ktorý skončil na 23.mieste na nedávnych majstrovstvách Európy.

V prvej členitej etape "Regionom Orlicka" obsadil Adam Foltán v záverečnom špurte vynikajúce 5.miesto. V prvej skupine prišiel ešte Andrej Zelina na 68.mieste a Matúš Černek na 71.mieste . Matúš Baniar prišiel s minimálnou stratou 52 sekúnd v druhej skupine. Tomáš Kamenský skončil na 107.mieste.

V druhej etape časovke jednotlivcov išiel Adam vynikajúcu a napokon obsadil piate miesto za štvoricou nemeckých pretekárov. Na víťaza stratil iba 23 sekúnd. Baniar skončil na 48.m., Zelina na 54.m., Černek na 81.m. a Kamenský na 110.m. Po druhej etape patrilo v celkovom poradí Adamovi 5 miesto. Strata na prvé miesto bola 24 sekúnd.

tretej kráľovskej etape čakalo na cyklistov najviac kopcov a malo sa rozhodnúť o prvých miestach v celkovom poradí. Adam bol výborne pripravený a chcel zabojovať o prvú trojku. Napokon prišiel do cieľa v 9-člennej skupine, kde v záverečnom špurte obsadil 3. miesto za dvojicou nemeckých pretekárov. Po etape patrilo Adamovi v celkovom poradí tretie miesto a tiež si vybojoval bodkovaný dres pre najaktívnejšieho pretekára. Výborne išiel v etape aj Černek, ktorý pomáhal na trati Adamovi a napokon mu patrilo po troch etapách 47.m. Zelina bol na 64.m., Baniar, ktorý bol od štartu v úniku a bodoval na horských prémiách 83.m. a Kamenský 90.m.

V štvrtej etape už v celkovom poradí zmeny nenastali a tak Adam udržal tretie miesto, ale tesne stratil bodkovaný dres pre najaktívnejšieho pretekára.

Celkovým víťazom sa stal J. Gebner THURINGER RADSPORT. Druhý skončil L. Breschner TEAM WIPOTEC +17 sekúnd a tretie miesto obsadil ADAM FOLTÁN CK MŠK ŽIAR NAD HRONOM +24 sekúnd. V bodovacej súťaži skončil Adam na druhom mieste. M.Černek skončil na výbornom 47.m., A.Zelina na 46.m., T.Kamenský na 88.m. M.Baniar nedokončil. Veľká gratulácia Adamovi a celému tímu k tomuto super výsledku na medzinárodnej scéne..