Ďalšia medaila z majstrovstiev Slovenska pre Žiarsky Atletický klub

11.06.2017 22:36:04
Ďalšia medaila z majstrovstiev Slovenska pre Žiarsky Atletický klub

V dňoch 10.-11. júna sa v Dubnici nad Váhom konali M-SR dorastencov a dorasteniek. Na týchto pretekoch Nás reprezentovali piati pretekári.

Ako prvý nastúpil Adam Hríň na disciplíne skok do diaľky. Prvý skok pre neho bol síce neplatný , ale druhým skokom sa hneď dostal do vedenia s výkonom 616cm. Adam sa hneď potešil a svoj výkon gradoval na 625 cm. V predposlednom skoku vo finále ho prvenstvo pripravil Jakub Benda z AC Stavbár Nitra a žiaľ v poslednom skoku ho na tretie miesto posunul Straška Lukáš. Adam predviedol skvelú formu , keď ako ešte len starší žiak skončil na 3. mieste v dorasteneckých majstrovstvách.

Na šprintoch na 100m a 200m v dievčenskej kategórií v nabitej konkurencií sme mali dvojité zastúpenie. Leonie Sophi Engel a Radoslavu Môcovú.

Pre Leonie to boli tretie preteky po pauze so zranením kolenom. Aj napriek tomu postúpila do medzibehov. A tam si vylepšila svoj osobný rekord na 13,16s a umiestnila sa na 12. mieste. Leonie nastúpila aj na druhý deň aj v behu na 200 m, kde s osobákom 27,24s skončila na 14.mieste .

Na tie isté trate nastúpila ešte staršia žiačka Radka. Napriek tomu ,že šla so strachom na štart z o hlavu vyššími súperkami. Tak  im ukázala chrbát a prebojovala sa až do medzibehov , kde nakoniec skončila na 11.mieste s časom 13,08s. Radka nastúpila aj na druhý deň na 200m, kde skončila na 13.mieste s časom 27,04s.

V hode oštepom a vo vrhu guľou Nás reprezentovala Gabriela Môcová , ktorá aj napriek zaostaním za osobnými rekordmi skončila v oštepe na krásnom 10.miestev guli na 13.mieste.

Nicol Kováčová Nás reprezentovala vo vytrvalostných disciplínach a to 800 a 1500m. Nicol v prvý deň na 800m skončila na 14.mieste a na druhý deň na 1500m na 13.mieste.

gopr0892.jpg

Adam Pajunk