Benča získal tretie miesto

08.05.2017 21:55:52

V sobotu a v nedeľu 6.-7.5.2017, sa v lyžiarskom stredisku „Jahodná" pri Košiciach konalo 2. a  3.kolo Slovenského pohára v MTB XCE a MTB XCO.

V náročných podmienkach v rozbahnenom teréne po daždi sa na štart pretekov postavilo takmer 250 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách. Nechýbali ani naši najmenší pretekári.

V sobotu boli na programe šprinty a v nedeľu klasické „cross country". V sobotu sa z našich darilo najviac S.Ihringovi, ktorý ako jediný postúpil do vyraďovacích súbojov. Treba však poznamenať, že v tejto disciplíne štartujú spolu 3 kategórie : mini, mladší žiaci a starší žiaci. Takže naši mini chlapci a dievčatá štartovali s o 5 rokov staršími pretekármi.

V nedeľu už štartovali všetci iba vo svojej kategórii a výborne si počínal J.Benča, ktorý obsadil výborné 3.miesto. Po chorobe nastúpil aj D.Sochan, ktorý skončil na peknom 9.mieste. V blate sa tiež dobre zorientoval aj F.Kazár na 9.mieste. J.Lauko po bojovnom výkone prišiel na 16.mieste.

Mini dievčatá čakala rovnaká trať ako chlapcov, ale išli o jedno kolo menej. Výborne jazdila T.Ďuríková, ktorá až dokonca bojovala o tretie miesto. V závere však mala na blate pád a prišla na výbornom 4.mieste. Druhá naša pretekárka L.Kamenská skončila na 6.mieste.

Mladší žiaci išli dlhší a členitejší okruh. Počasie a predchádzajúce kategórie trať poriadne rozjazdili a najmä v stúpaniach sa všetci pretekári veľmi trápili. Väčšina tlačila bicykle a iba v zjazdoch sa odviezli. Do cieľa niektorý pretekári iba dobehli, nakoľko nevedeli nakopnúť pedále upchaté bahnom.

Z našich sa s ťažkými podmienkami najlepšie vysporiadal S.Ihring na 18.mieste. Hneď za ním prišiel M.Ďurík na 19.m. a F.Moravec na 20.m. R.Jackuliak obsadil 23.m, P.Antal 25.m a F.Jelža 27.m..