Beh oslobodenia obce Sielnice a ďalšie skvelé výkony

19.03.2017 09:38:41
Beh oslobodenia obce Sielnice a ďalšie skvelé výkony

V sobotu 18. 3. sa konal Beh oslobodenia obce Sielnica. Z atlétov AK MŠK sa ako prvé postavili na štart v kategórii detí MŠ Paťka Bieliková a Zdenka Líškayová. Paťka tieto preteky suverénne vyhrala, Zdenka dobehla na 3. mieste. Veľký úspech sme dosiahli v kategórii mladších žiačok na 350 m trati, ktorú vyhrala Natálka Bieliková, ktorá zdolala aj vicemajsterku Slovenska na nedávnych halových M SR, Alžbetku Gargulákovú zo Sliača. Tretie miesto vybojovala Johanka Briešková, 4. miesto Lenka Líškayová, 5. miesto smoliarka podujatia Mia Marčišinová, ktorá cca 20 m pred cieľom spadla a na 6. mieste dobehla Sárka Marušková. V nasledujúcej kategórii starších žiačok na 650 m striebornú medailu získala Nicol Kováčová, tretia dobehla Ninka Krajčíková, na 4. mieste Viktória Beňová a piata Aďka Knapová. Nicol Kováčová a Ninka Krajčíková si svoje umiestnenia zopakovali aj medzi dorastenkami na 900 m trati. V kategórii starších žiakov na 650 m trati Maťo Hudec finišoval na 2. mieste. V hlavnej kategórii mužov na 5400 m 2. miesto obsadil Michal Kováč, takisto 2. miesto obsadil medzi mužmi nad 35. rokov Daniel Matis a v hlavnej kategórii žien Nicol Kováčová obsadila 4. miesto.

(ZL)