Skvelí mladí žiarski stolní tenisti na MSR dorastu 2023

22.05.2023 19:31:26

Mládežníci z stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu naozaj výborne, keď ich zastihla na vyvrchlení sezóny 2022/2023.
Naša mládež sa dokázala kvalifikovať na Majstrovstvá SR 2023 v každej vekovej kategórii od najmladšieho žiactva až po U21. Na MSR môže štartovať v kategórii chlapcov prvých 32 hráčov aktuálneho rebríčkového postavenia a u dievčat prvých 24 hráčok, čo nie vždy je jednoduché, keďže turnajov SPM sa v každej kategórii zúčastňuje 70 - 120 hráčov.
Z hráčov SteK MŠK Žiar nad Hronom sa to podarilo:
Patrik Hrabaj - U21 a dorast
Linda Majerčíková - U21 a dorast
Martina Hrabajová - mladšie žiactvo, staršie žiactvo a dorast
Dorota Debnárová - najmladšie žiactvo

Účasť na MSR mládeže 2023 naši hráči ešte zvýraznili aj ziskom medailí, čím sme sa zaradili medzi najúspešnejšie stolnotenisové mládežnícke kluby v SR. Pričinili sa o to naše dievčatá:
Martina Hrabajová - 2x zlato a 1x striebro
Linda Majerčíková - včera doplnila zbierku medailí a bronz v štvorhre dorasteniek
O tom, že dokážeme postaviť aj solídne družstvo svedčí zisk strieborných medailí zo súťaže družstiev mladších žiačok na MSR 2023. ( Hrabajová a Murínčeková )

Mládež z stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom sa cez víkend zúčastnila 2 turnajov - MSR dorastu 2023 a Majstrovstiev Banskobystrického kraja v kategóriách najmladšie žiactvo a dorast.
Na MSR dorastu nás reprezentovali Linda Majerčíková, Patrik Hrabaj a Martina Hrabajová.
Patrik Hrabaj na turnaji splnil svoje aktuálne rebríčkové postavenie - 17. miesto v SR. V štvorčlennej skupine dokázal zvíťaziť s Kirchmayerom z Pezinka, ale s Kokavcom z Nitry prehral 3:0 a po tuhom boji aj s Uheríkom z Topoľčian tesne 3:2. O samotnej kvalite turnaja v tejto kategórii svedčí aj víťazstvo Majstra sveta v štvorhre Samuela Arpáša a účasť ďalších našich reprezentantov z ME 2023, ako aj zástupcov mužských extraligových klubov.
Martina Hrabajová - prekvapením bola už jej samotná účasť v tejto kategórii, nakoľko je ešte stále mladšia žiačka. V zmiešanej štvorhre sa spolu s bratom Paťom víťazstvom nad dvojicou z Považskej Bystrice  Kulich - Walenfelsová prebojovali medzi 16 najlepších párov. V ďalšom kole však už bola nad ich sily dvojica Arpáš - Illášová, ktorí nakoniec celý turnaj vyhrali vo všetkých svojich kategóriách kde štartovali.
Linda Majerčíková - v kategórii jednotlivkýň postúpila zo svojej skupiny z 2. miesta, keď zvíťazila nad Guassardo z Krompách hladko 3:0 a prehrala s neskoršou finalistkou turnaja Činčurovou z Topoľčian 3:1. V pavúku potom Linda smolne narazila hneď v prvom kole na neskoršiu víťazku Adrianu Illášovú z Topoľčian, s ktorou prehrala 4:0.
Linde potom tesne ušla medaila v zmiešanej štvorhre, keď spolu so Šutiakom z Trenčína najkôr porazili silnú dvojicu Flóro - Korf tesne 3:2.   V súboji o mediale následne Linda so Šutiakom narazili na reprezentantov SR Witschkovú s Palušekom. Naša dvojica sa s ďalším pokračovaním v turnaji rozlúčila po tesnej prehre 3:2, keď piaty set prehrali 12:10.
Čo však ušlo Linde v zmiešanej štvorhre si vynahradila v štvorhre dorasteniek spolu s Noemi Némethovou z Devínskej Novej Vsi. V prvom kole mali Linda s Noemi ako nasadený pár č.4 voľný žreb. V boji o medaile sa v ďalšom kole stretli s dvojicou Darovcová - Nina Némethová, ktoré dokázali poraziť 3:1. Tak sme sa mohli radovať z postupu do nedeľňajšieho semifinále a zisku minimálne bronzovej medaile.
O tom, že medaila zostala bronzová nakoniec rozhodol semifinálový zápas proti neskorším víťazkám turnaja Illášovou s Činčurovou. Toto stretnutie naša dvojica prehrala 3:0, ale zisk bronzovej medaily z MSR dorasteniek je určite cenným úspechom.