Opäť skvelá Linda Majerčíková

22.08.2023 16:07:30
Linda Majerčíková - Satelit Senec 2023

V nedeľu a pondelok sa mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom zúčastnili prvého z troch ( Senec, Havířov a Hluk ) medzinárodných Satelitných turnajoch mládeže. Uvedený mládežnícky turnaj za 31 rokov prešiel viacerými obmenami a stále je vhodnou prípravou pre mládežníkov na novú sezónu a jeho výhodou je tiež konfrontácia so zahraničnými súpermi. Aktuálneho  ročníka sa zúčastnilo v Senci približne 400 mladých športovcov zo SR, Česka, Rakúska, Nemecka, Polska, Ukrajiny  a Litvy. Mládežníci súťažili v troch vekových kategóriách ( mladší žiaci, starší žiaci a juniori ) a v dvoch disciplínach ( jednotlivci a družstvá ).
Vzhľadom na blízkosť takéhoto významného podujatia náš stolnotenisový klub obsadil všetky vekové kategórie s nasledovnými výsledkami:
mladšie žiactvo:
Ema Murínčeková: umiestnenie 9-16
Dorota Debnárová: umiestnenie 31-43
Matúš Očovan: umiestnenie 55-80
Zachariáš Petráš: umiestnenie 55-80
staršie žiactvo:
Martina Hrabajová: umiestnenie 9-16
Martin Kováč:umiestnenie 51-73
Marek Ďuríček: umiestnenie 33-50
dorast:
Linda Majerčíková: 2. miesto
Patrik Hrabaj: umiestnenie 17-32
Kristián Šouc:umiestnenie 65-98
Martin Hudec:umiestnenie 65-98
Súťaž družstiev chlapcov (mladší žiak, starší žiak, dorastenec ):
Žiar1: Očovan, Ďuríček, Šouc, umiestnenie 17-43
Žiar2: Petráš, Kováč, Hudec, umiestnenie 17-43
Žiar3: Bohuš, Sabó, Hrabaj, umiestnenie 9-16
Súťaž družstiev dievčat
Žiar: Debnárová, Hrabajová, Majerčíková, umiestnenie 5-8
Cenné je hlavne 2. miesto Lindy Majerčíkovej v silnej súťaži dorasteniek. Linda najskôr severéjne vyhrala svoju skupinu so skóre 6:0, keď postupne zdolala hráčky z Vyškova a Žitavian. Na základe 1. miesta v skupine mala Linda v prvom kole pavúka voľno. V osemfinále potomk pomerne hladko zdolala českú hráčku Obdržálkovú a vo štvrťfinále ďalšiu češku Kolářovú 3:1. V semifinále už ale na Lindu čakal ťažký oriešok v podobe nasadenej jednotky turnaja Štullerovej - juniorskej reprezentantky SR , účastníčky nedávnych ME junioriek v Gliwiciach, ktorá aktuálne hrá za Ostravský klub v ČR. Naviac Linda ešte doteraz s Eliškou na žiadnom turnaji nevyhrala. Linda však rozumnou hrou udržala Štullerovú na dištanc a postupne zbierala loptičku za loptičkou, až sa nakoniec zrodilo prekvapenie turnaja, keď Linda vyradila nasadenú jednotku. Vo večernom finále o 22:00 hod. už hráčkam dochádzali sily a bolo vidieť na nich aj značnú únavu. Cez to ešte Linda odohrala kvalitný zápas proti ďalšej juniorskej reprezentantke a tiež účastníčke ME z Gliwíc - Eme Molnárovej. Finálový zápas bol vyrovnaný o čo sa tiež veľkou bojovnosťou zaslúžila Linda, keď bojovala s nepriaznivým vývojom stretnutia. ktoré dokázala zrovnať z 1:2 a 4:9 v štvrtom sete na 2:2. V záverečnom sete sa šťastie priklonilo viac na Molnárovej stranu, ktorá zvíťazila v zápase 3:2 a mohla oslavovať prvenstvo v turnaji.
Našim zástupcom - Debnárovej a Hrabajovcom budeme držať palce na ďalších dvoch Satelitných turnajoch v Havířově a Hluku.