Začali volejbalové majstráky sezóny 2019-2020

Začali volejbalové majstráky sezóny 2019-2020

Sobota 28.09.2019

1. liga ženy

MŠK Žiar nad Hronom – VA UNIZA Žilina 2:3 (22, -18, 11, -21, -13); 3:0 (24, 20, 24)

Zostava: Forgáčová, Haringová, Adamová, Čamajová, Rozenbergová, Kašová, Kukučková, Rišňovská, Krajčiová, libero Matyášová, trénerky Rozenbergová a Dobrovičová.

Družstvo žien začalo svoju púť v 1. lige východ v ZUS Aréne s VA UNIZA Žilina. Omladený tím dirigovaný hrajúcou trénerkou Rozenbergovou a aj Haringovou, ktorá po ročnej pauze prišla opäť pomôcť, najskôr v prvom zápase podľahli Žiline až v tajbrejku, no v druhom po bojovnom kolektívnom výkone zvíťazili v troch setoch.

Staršie žiačky I. trieda

VK Podlužianka Levice - MŠK Žiar nad Hronom A 3:1 (-21, 19, 14, 21); 3:0 (13, 18, 19)

Zostava: Hlaváčová, Šikeťová, Pittnerová, Topoľanová, Weissová, Fleischmannová, N. Kútniková, Kinková, Petrášová, Čiliaková, Hurajová, tréneri Kollárik, Šestáková

Žiarčanky v úvodnom kole nepotvrdili dobré výsledky z prípravného obdobia. Súper bol dnes lepší takmer vo všetkých činnostiach, naopak naše hráčky si mysleli, že všetko pôjde po dvoch víťazných turnajoch samé. Kľúčové hráčky nepodržali družstvo a totálny alibizmus hlavne pri príjme podania rozhodol o zaslúžených víťazstvách domácich Levíc.

Nedeľa 29.09.2019

Kadetky I. trieda

TJ Lokomotíva Čadca – MŠK Žiar nad Hronom A 0:3 (-20, -17, -16); 0:3 (-14, -21, -10)

Zostava: Kukučková, Forgáčová, Kašová, Čamajová, Petrášová, Sečkárová, Čiliaková, Krajčiová, libero Matyášová, trénerky Rozenbergová a Dobrovičová.

Kadetky MŠK vycestovali na svoj prvý dvojzápas do Čadce. Koncentrovaným a kolektívnym výkonom nedovolili domácim siahnuť na lepší výsledok a zvíťazili pomerne hladko.

Mladšie žiačky

MŠK Žiar nad Hronom – VK Podlužianka Levice 3:0 (9, 11, 13); 3:0 (15, 7, 14)

Zostava: Ivana Fričová, Alexis Futáková, Martina Hricová, Vivien, Katarína Kováčová, Romana Krajčiová, Agáta Králová, Viktória Kútniková, Vladimíra Müllerová, Eliška Podmanická, Sofia Tončová, Petra Uhrovičová, Zuzana Uhrovičová, Laura Vencelová, trénerky Alena Bieliková a Eva Bieliková.

Mladšie žiačky začali sezónu na domácej pôde proti súperkám z Levíc. V oboch zápasoch predčili súperky vo všetkých herných činnostiach a jednoznačne vyhrali. Na ihrisko sa postupne dostali všetky hráčky, ktoré svojim výkonom nesklamali.
Zápasy zodpovedne odpískal Branislav Beňo.