obr: Volejbalový sumár

Volejbalový sumár

Vo štvrtok 14.3.2019 ženy v predohrávke privítali v ŠH dievčatá zo Stropkova. V prvom zápase dominovali naše dievčatá a zvíťazili po trpezlivom a presvedčivom výkone 3:0 (16, 22, 18), v druhom si naopak víťazstvo odnieslo hosťujúce družstvo, ale  až v tajbrejku 2:3 (13, -22, 13, -20, -11). Zostava: Kollárová, Kukučková, Rišňovská, Hrčková, Kazárová, Sečkárová, libero Adamová (Forgáčová, Filandová, Trokšiarová/

Trénerky: Rozenbergová, Dobrovičová

Sobota 16.03.2019:

Staršie žiačky \"A\" – prvé kolo play-off o konečné 5. – 8. miesto

MŠK Žiar nad Hronom - TJ Lokomotíva Čadca 3:0 (21, 15, 18); 3:0 (16, 13, 17)

Žiarčanky v stretnutiach náročných hlavne na psychiku, potvrdili postavenie po základnej časti a súperovi z konca tabuľky nedovolili uhrať ani set. Úplný začiatok sme síce nezachytili a v prvom sete sme prehrávali už 2:9, ale po dôrazných príhovoroch cez prvé dva oddychové časy, si dievčatá konečne uvedomili dôležitosť zápasov a zodpovedným prístupom nedali Čadci šancu na nejaký lepší výsledok. V oboch zápasoch  to bol v prvom rade kolektívny výkon,  keď sa pod výsledky svojou troškou podpísalo všetkých jedenásť dievčat. O dva týždne v Čadci stačí uhrať v dvoch zápasoch jediný set a dievčatá budú bojovať o konečné 5. miesto.. Zostava: Čiliaková, Petorová, Kašová, Hlaváčová, Čamajová, Hurajová, Petrášová, Hricová, Šikeťová, Topoľanová, Debnárová

Tréner Kollárik

Mladšie žiačky, 3-kový volejbal

 TJ ŠK VK Krupina „C“ – MŠK Žiar nad Hronom „B“ 2:0 (19, 8)

TJ ŠK VK Krupina „D“ – MŠK Žiar nad Hronom „A“ 0:2 (-8, - 1)

TJ ŠK VK Krupina „C“ – MŠK Žiar nad Hronom „A“ 0:2 (-23, -14)

TJ ŠK VK Krupina „D“ – MŠK Žiar nad Hronom „B“ 0:2 (-17, -19)

„Áčko“ zvládlo zápasy s prehľadom, výnimkou bol prvý set proti súperovmu „céčku“, kde nezačali dobre, ale výhru v sete si ustrážili. „B“ družstvo na zápasy remizovalo, ale aj tak treba dievčatá za predvedené výkony pochváliť. S každým zápasom vidieť veľké pokroky. Škoda, že niekedy nastupujú so zbytočným rešpektom a súperovi darujú lopty zadarmo, ale trénerky pevne veria, že sa to v najbližšej dobe zmení.

Zostavy: „A“ družstvo: Müllerová, Krajčiová, Uhrovičová Z., Uhrovičová P., Vencelová „B“ družstvo: Hricová, Tončová, Kováčová, Tapferová Trénerky: Bieliková A., Bieliková E.

Nedeľa 17.03.2019:

Kadetky

MVK Poltár - MŠK Žiar nad Hronom 0:3 ( -20,-23,-23 ), 2:3 ( -15,20,23,-18,-12 )

 Žiarčanky si  zápasy s miernym favoritom doslova užívali. Hlavne prvý duel vyhrali s eleganciou a noblesou. Na palubovke nemali slabý článok. hoci príležitosť ukázať sa, dostali všetky dievčatá. Zvládli aj dramatický tajbrejk druhého zápasu a zaslúžene si domov odviezli päť bodov. Poďakovanie za výkon patrí aj rodičom dievčat , ktorí merali cestu do Poltára a svojimi hlasivkami vytvorili Žiarčankám domáce prostredie. ZOSTAVA : Forgáčová, Matyášová, Čamajová, Kukučková, Sečkárová, Šikeťová, Krnčoková, Kašová, Hrčková, Čiliaková, Krajčiová.

TRÉNER : Kollárik

Mladšie žiačky

MŠK Žiar nad Hronom – TJ ŠK VK Krupina 3:0 (16, 12, 19); 3:1 (-22, 14, 21, 27)

Mladšie žiačky  odohrali posledné kolo južnej skupiny oblasti STRED proti hráčkam Krupiny. Prvý zápas začali Žiarčanky veľmi dobre a súperky v podstate k ničomu nepustili a s prehľadom vyhrali celý zápas. V druhom zápase Krupinčanky zatlačili podaním a prvý set získali, ďalší priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný, ale nakoniec domáce hráčky zvíťazili 3:1. V dlhodobej časti súťaže skončili Žiarčanky na druhom mieste a postúpili do Finále kraja, čo je najvyššia súťaž v ich vekovej kategórii. Do záverečných bojov postúpili Liptovský Hrádok a Žilina zo severnej skupiny, Brusno a Žiar nad Hronom z južnej skupiny. Finále sa odohrá dvomi turnajmi u víťazov skupín. 24.3.2019 u víťaza SEVERU v Liptovskom Hrádku a 7.4.2019 u víťaza JUHU v Brusne.

 

Zostava: Müllerová, Králová, Krajčiová, Uhrovičová P.,  Uhrovičová Z., Kútniková V., Gocníková, Hricová, Tapferová, Fričová, Kováčová, Vencelová, Podmanická, trénerky Bieliková A. a Bieliková E.

 Novinky

R.I.P. František Sitora

S hlbokým zármutkom v srdci Vám oznamujeme, že nás dňa 20.04.2022 náhle a nečakane opustil náš ...

Jackuliak absolvoval juniorskú Paris-Roubaix

V nedeľu 17.4.2022 sa vo Francúzsku uskutočnili prestížne cyklistické preteky "PARIS-ROUBAIX"  v cyklistickom slangu nazývané aj ...

Žiarčan Jackuliak na štarte najslávnejšej klasiky

Dnes odcetoval R.Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom so slovenskou reprezentáciou do Francúzska na svetový pohár ...

Vybojovali sme striebro a bronz v úvode sezóny

V dňoch 2-3.4.2022 sme odštartovali sezónu 2022 po prvý krát na domácich cestách prvým kolom Slovenského ...

Viac noviniek