Volejbalový sumár

17.03.2019 20:34:38

Vo štvrtok 14.3.2019 ženy v predohrávke privítali v ŠH dievčatá zo Stropkova. V prvom zápase dominovali naše dievčatá a zvíťazili po trpezlivom a presvedčivom výkone 3:0 (16, 22, 18), v druhom si naopak víťazstvo odnieslo hosťujúce družstvo, ale  až v tajbrejku 2:3 (13, -22, 13, -20, -11). Zostava: Kollárová, Kukučková, Rišňovská, Hrčková, Kazárová, Sečkárová, libero Adamová (Forgáčová, Filandová, Trokšiarová/

Trénerky: Rozenbergová, Dobrovičová

Sobota 16.03.2019:

Staršie žiačky \"A\" – prvé kolo play-off o konečné 5. – 8. miesto

MŠK Žiar nad Hronom - TJ Lokomotíva Čadca 3:0 (21, 15, 18); 3:0 (16, 13, 17)

Žiarčanky v stretnutiach náročných hlavne na psychiku, potvrdili postavenie po základnej časti a súperovi z konca tabuľky nedovolili uhrať ani set. Úplný začiatok sme síce nezachytili a v prvom sete sme prehrávali už 2:9, ale po dôrazných príhovoroch cez prvé dva oddychové časy, si dievčatá konečne uvedomili dôležitosť zápasov a zodpovedným prístupom nedali Čadci šancu na nejaký lepší výsledok. V oboch zápasoch  to bol v prvom rade kolektívny výkon,  keď sa pod výsledky svojou troškou podpísalo všetkých jedenásť dievčat. O dva týždne v Čadci stačí uhrať v dvoch zápasoch jediný set a dievčatá budú bojovať o konečné 5. miesto.. Zostava: Čiliaková, Petorová, Kašová, Hlaváčová, Čamajová, Hurajová, Petrášová, Hricová, Šikeťová, Topoľanová, Debnárová

Tréner Kollárik

Mladšie žiačky, 3-kový volejbal

TJ ŠK VK Krupina „C“ – MŠK Žiar nad Hronom „B“ 2:0 (19, 8)

TJ ŠK VK Krupina „D“ – MŠK Žiar nad Hronom „A“ 0:2 (-8, - 1)

TJ ŠK VK Krupina „C“ – MŠK Žiar nad Hronom „A“ 0:2 (-23, -14)

TJ ŠK VK Krupina „D“ – MŠK Žiar nad Hronom „B“ 0:2 (-17, -19)

„Áčko“ zvládlo zápasy s prehľadom, výnimkou bol prvý set proti súperovmu „céčku“, kde nezačali dobre, ale výhru v sete si ustrážili. „B“ družstvo na zápasy remizovalo, ale aj tak treba dievčatá za predvedené výkony pochváliť. S každým zápasom vidieť veľké pokroky. Škoda, že niekedy nastupujú so zbytočným rešpektom a súperovi darujú lopty zadarmo, ale trénerky pevne veria, že sa to v najbližšej dobe zmení.

Zostavy: „A“ družstvo: Müllerová, Krajčiová, Uhrovičová Z., Uhrovičová P., Vencelová „B“ družstvo: Hricová, Tončová, Kováčová, Tapferová Trénerky: Bieliková A., Bieliková E.

Nedeľa 17.03.2019:

Kadetky

MVK Poltár - MŠK Žiar nad Hronom 0:3 ( -20,-23,-23 ), 2:3 ( -15,20,23,-18,-12 )

Žiarčanky si  zápasy s miernym favoritom doslova užívali. Hlavne prvý duel vyhrali s eleganciou a noblesou. Na palubovke nemali slabý článok. hoci príležitosť ukázať sa, dostali všetky dievčatá. Zvládli aj dramatický tajbrejk druhého zápasu a zaslúžene si domov odviezli päť bodov. Poďakovanie za výkon patrí aj rodičom dievčat , ktorí merali cestu do Poltára a svojimi hlasivkami vytvorili Žiarčankám domáce prostredie. ZOSTAVA : Forgáčová, Matyášová, Čamajová, Kukučková, Sečkárová, Šikeťová, Krnčoková, Kašová, Hrčková, Čiliaková, Krajčiová.

TRÉNER : Kollárik

Mladšie žiačky

MŠK Žiar nad Hronom – TJ ŠK VK Krupina 3:0 (16, 12, 19); 3:1 (-22, 14, 21, 27)

Mladšie žiačky  odohrali posledné kolo južnej skupiny oblasti STRED proti hráčkam Krupiny. Prvý zápas začali Žiarčanky veľmi dobre a súperky v podstate k ničomu nepustili a s prehľadom vyhrali celý zápas. V druhom zápase Krupinčanky zatlačili podaním a prvý set získali, ďalší priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný, ale nakoniec domáce hráčky zvíťazili 3:1. V dlhodobej časti súťaže skončili Žiarčanky na druhom mieste a postúpili do Finále kraja, čo je najvyššia súťaž v ich vekovej kategórii. Do záverečných bojov postúpili Liptovský Hrádok a Žilina zo severnej skupiny, Brusno a Žiar nad Hronom z južnej skupiny. Finále sa odohrá dvomi turnajmi u víťazov skupín. 24.3.2019 u víťaza SEVERU v Liptovskom Hrádku a 7.4.2019 u víťaza JUHU v Brusne.

Zostava: Müllerová, Králová, Krajčiová, Uhrovičová P.,  Uhrovičová Z., Kútniková V., Gocníková, Hricová, Tapferová, Fričová, Kováčová, Vencelová, Podmanická, trénerky Bieliková A. a Bieliková E.