Volejbalový sumár 23.-24.02.2019

24.02.2019 21:16:58

Sobota 23.02.2019:

Ženy  bojovali o body v Rimavskej Sobote s úzkym kádrom, nakoľko ich trápia choroby, navyše väčšina hráčok bola po gymnaziálnom plese a bojovali o každú loptu. Prvý zápas sa rozhodoval až v tajbrejku, v ktorom bola šťastena naklonená na našu stranu. Druhý zápas sme naopak doťahovali manko dvoch prehratých setov a opäť rozhodoval tajbrejk, v ktorom žiaľ viac nervov mali domáce hráčky a vyhrali. Dnes podali všetky bojovný výkon, no svojím výborným výkonom potešila Adel Trokšiarová.
VK Slovan Rimavská Sobota - MŠK Žiar nad Hronom 2:3 (20, -23, -9, 20, -15); 3:2 (26, 19, -16, -14, 14)

Zostava: Kollárová B., Rozenbergová E., Rišňovská M., Krajčiová V., KukučkováL., Trokšiarová A., libero Adamová B. /Filandová B./ Trénerky: Dobrovičová M., Rozenbegová E.

Staršie žiačky "A"  nastúpili na palubovke Hnúšte. Ich výkony v oboch zápasoch  boli  jemne povedané nepresvedčivé. Napriek tomu, že súper nastúpil značne oslabený, natrápili  sa na obe víťazstvá až neskutočne. Našťastie  v kľúčových stavoch dievčatá dobre podávali a to rozhodlo.

Zostava: V. Petrášová, K. Kašová, V. Hurajová, E. Hlaváčová, A. Čamajová, K. Skalošová, V. Topoľanová, S. Debnárová, N. Petorová, T. Čiliaková.
Tréner: Peter Kollárik

Staršie žiačky "B" nastúpili v telocvični Gymnázia proti Banskej Bystrici "B". V prvom sete prvého zápasu to vyzeralo na ľahkú výhru, no dievčatá podcenil súpera a začali robiť zbytočné chyby. Súper im nakoniec nezobral len set, ale aj celý zápas. V druhom zápase sa však dievčatá prebudili. Nevzdali sa a bojovali až do konca a zápas vyhrali.

Zostava: Kinková E., Weissová D., Fleischmannová E., Kašiarová V., Tóthová K., Krajčiová R., Hurtíková T., Regináčová N., Pittnerová P., Kútniková N.
Tréner: Šestáková V.

MŠK Žiar nad Hronom "B" - ŠVK Tatran Banská Bystrica "B" 2:3 (-16, 18, -20, 18, -12); 3:0 (13, 13, 17)

Nedeľa 24.02.2019:

Kadetky

TJ ŠK VK Krupina - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (21, 26, -23, 23); 0:3 (-17, -23, -10)

Naše dievčatá vzhľadom na okolnosti ukázali v Krupine sympatický výkon. Deľba bodov bola zaslúžená, no treba podotknúť, že s troškou štastia v koncovkách setov prvého zápasu, sme mohli byť ešte spokojnejší.

Zostava: Čiliaková, Krajčiová E., Petorová, Filandová, Čamajová, Debnárová, Hurajová, Topoľanová
Tréneri : Monika Dobrovičová, Peter Kollárik

Mladšie žiačky  v 4-kovom volejbale odohrali ďalšie kolo na domácej palubovke proti dievčatám z Prievidze.

MŠK Žiar nad Hronom "A" - VK Prievidza "B" 2:0 (17, 15)

MŠK Žiar nad Hronom "B" - VK Prievidza "A" 2:1 (18, -20, 15)
MŠK Žiar nad Hronom "B" - VK Prievidza "B" 2:0 (18, 17)
MŠK Žiar nad Hronom "A" - VK Prievidza "A" 2:1 (-10, 18, 9)

„Áčko“ nastúpilo v prvom zápase proti „béčku“ Prievidze. Dobrým podaním zatlačili súpera, dostali sa do vedenia a zápas s prehľadom vyhrali. Proti družstvu „A“ nastúpili zakríknuto, robili veľa chýb a prvý set vysoko prehrali. Druhý set začali zodpovedne, dobre podávali a kolektívnym výkonom si vybojovali tajbrejk. V skrátenom treťom sete pokračovali v zodpovednej hre a zápas vyhrali 2:1

Dievčatá „B“ družstva vo svojom prvom zápase zaskočili prievidzské „áčko“. Do zápasu vstúpili sústredene a prvý set peknou hrou získali. V druhom sete sa Prievidžanky vyvarovali vlastných chýb a naopak naše dievčatá sa zľakli víťazstva a set prehrali. Rozhodnúť musel opäť tajbrejk, ktorý bol vyrovnaný a napínavý až do poslednej lopty. Naše hráčky bojovali až do konca a odmenou im bola výhra. Zápas „B“ družstiev bol v plnej réžii domácich.

Za nedeľňajší výkon si zaslúžia pochvalu všetky hráčky. Nielen za hru, ale aj za výpomoc pri príprave ihriska, zápisu a v neposlednom rade za vzájomné povzbudzovanie.

Zostava „A“: Králová A., Krajčiová R., Gocníková V., Uhrovičová Z., Hricová M., Vencelová L.
Zostava „B“: Kútniková V., Müllerová V., Uhrovičová P., Podmanická E., Kováčová K, Tončová S.
Tréner: Bieliková A.