obr: Volejbalový sumár 23.-24.02.2019

Volejbalový sumár 23.-24.02.2019

Sobota 23.02.2019:

Ženy  bojovali o body v Rimavskej Sobote s úzkym kádrom, nakoľko ich trápia choroby, navyše väčšina hráčok bola po gymnaziálnom plese a bojovali o každú loptu. Prvý zápas sa rozhodoval až v tajbrejku, v ktorom bola šťastena naklonená na našu stranu. Druhý zápas sme naopak doťahovali manko dvoch prehratých setov a opäť rozhodoval tajbrejk, v ktorom žiaľ viac nervov mali domáce hráčky a vyhrali. Dnes podali všetky bojovný výkon, no svojím výborným výkonom potešila Adel Trokšiarová.
VK Slovan Rimavská Sobota - MŠK Žiar nad Hronom 2:3 (20, -23, -9, 20, -15); 3:2 (26, 19, -16, -14, 14)

Zostava: Kollárová B., Rozenbergová E., Rišňovská M., Krajčiová V., KukučkováL., Trokšiarová A., libero Adamová B. /Filandová B./ Trénerky: Dobrovičová M., Rozenbegová E.

Staršie žiačky "A"  nastúpili na palubovke Hnúšte. Ich výkony v oboch zápasoch  boli  jemne povedané nepresvedčivé. Napriek tomu, že súper nastúpil značne oslabený, natrápili  sa na obe víťazstvá až neskutočne. Našťastie  v kľúčových stavoch dievčatá dobre podávali a to rozhodlo.

Zostava: V. Petrášová, K. Kašová, V. Hurajová, E. Hlaváčová, A. Čamajová, K. Skalošová, V. Topoľanová, S. Debnárová, N. Petorová, T. Čiliaková.
Tréner: Peter Kollárik

 

Staršie žiačky "B" nastúpili v telocvični Gymnázia proti Banskej Bystrici "B". V prvom sete prvého zápasu to vyzeralo na ľahkú výhru, no dievčatá podcenil súpera a začali robiť zbytočné chyby. Súper im nakoniec nezobral len set, ale aj celý zápas. V druhom zápase sa však dievčatá prebudili. Nevzdali sa a bojovali až do konca a zápas vyhrali.

Zostava: Kinková E., Weissová D., Fleischmannová E., Kašiarová V., Tóthová K., Krajčiová R., Hurtíková T., Regináčová N., Pittnerová P., Kútniková N.
Tréner: Šestáková V.

MŠK Žiar nad Hronom "B" - ŠVK Tatran Banská Bystrica "B" 2:3 (-16, 18, -20, 18, -12); 3:0 (13, 13, 17)

 

Nedeľa 24.02.2019:

Kadetky

TJ ŠK VK Krupina - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (21, 26, -23, 23); 0:3 (-17, -23, -10)

Naše dievčatá vzhľadom na okolnosti ukázali v Krupine sympatický výkon. Deľba bodov bola zaslúžená, no treba podotknúť, že s troškou štastia v koncovkách setov prvého zápasu, sme mohli byť ešte spokojnejší.

Zostava: Čiliaková, Krajčiová E., Petorová, Filandová, Čamajová, Debnárová, Hurajová, Topoľanová
Tréneri : Monika Dobrovičová, Peter Kollárik

 

Mladšie žiačky  v 4-kovom volejbale odohrali ďalšie kolo na domácej palubovke proti dievčatám z Prievidze.

MŠK Žiar nad Hronom "A" - VK Prievidza "B" 2:0 (17, 15)

MŠK Žiar nad Hronom "B" - VK Prievidza "A" 2:1 (18, -20, 15)
MŠK Žiar nad Hronom "B" - VK Prievidza "B" 2:0 (18, 17)
MŠK Žiar nad Hronom "A" - VK Prievidza "A" 2:1 (-10, 18, 9)


„Áčko“ nastúpilo v prvom zápase proti „béčku“ Prievidze. Dobrým podaním zatlačili súpera, dostali sa do vedenia a zápas s prehľadom vyhrali. Proti družstvu „A“ nastúpili zakríknuto, robili veľa chýb a prvý set vysoko prehrali. Druhý set začali zodpovedne, dobre podávali a kolektívnym výkonom si vybojovali tajbrejk. V skrátenom treťom sete pokračovali v zodpovednej hre a zápas vyhrali 2:1

Dievčatá „B“ družstva vo svojom prvom zápase zaskočili prievidzské „áčko“. Do zápasu vstúpili sústredene a prvý set peknou hrou získali. V druhom sete sa Prievidžanky vyvarovali vlastných chýb a naopak naše dievčatá sa zľakli víťazstva a set prehrali. Rozhodnúť musel opäť tajbrejk, ktorý bol vyrovnaný a napínavý až do poslednej lopty. Naše hráčky bojovali až do konca a odmenou im bola výhra. Zápas „B“ družstiev bol v plnej réžii domácich.

Za nedeľňajší výkon si zaslúžia pochvalu všetky hráčky. Nielen za hru, ale aj za výpomoc pri príprave ihriska, zápisu a v neposlednom rade za vzájomné povzbudzovanie.

Zostava „A“: Králová A., Krajčiová R., Gocníková V., Uhrovičová Z., Hricová M., Vencelová L.
Zostava „B“: Kútniková V., Müllerová V., Uhrovičová P., Podmanická E., Kováčová K, Tončová S.
Tréner: Bieliková A.Novinky

R.I.P. František Sitora

S hlbokým zármutkom v srdci Vám oznamujeme, že nás dňa 20.04.2022 náhle a nečakane opustil náš ...

Jackuliak absolvoval juniorskú Paris-Roubaix

V nedeľu 17.4.2022 sa vo Francúzsku uskutočnili prestížne cyklistické preteky "PARIS-ROUBAIX"  v cyklistickom slangu nazývané aj ...

Žiarčan Jackuliak na štarte najslávnejšej klasiky

Dnes odcetoval R.Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom so slovenskou reprezentáciou do Francúzska na svetový pohár ...

Vybojovali sme striebro a bronz v úvode sezóny

V dňoch 2-3.4.2022 sme odštartovali sezónu 2022 po prvý krát na domácich cestách prvým kolom Slovenského ...

Viac noviniek