Volejbalové výsledky 26. - 27. 01. 2019

27.01.2019 22:39:59

Sobota 26. 01. 2019:

Ženy  doma zdolali v náročných zápasoch ŠK ELBU Prešov zhodne 3:2 (16, 22, -22, -22, 15) a  3:2 (18, -19, -16, 23, 6),
keď prvý mohol kľudne skončiť v troch setoch, v druhom vo 4. sete nás podržala na podaní Trokšiarová a tajbrejk už bol v našej réžii.
Zostava: Kollárová, Kukučková, Sečkárová, Kazárová, Rozenbergová, Trokšiarová, libero Adamová (Hrčková, Forgáčová, Rišňovská)
Trénerky: Rozenbergová, Dobrovičová

Staršie žiačky "A"  v Čadci dokonale prekvapili. Aj napriek problémom so zostavou (chýbali nám z rôznych príčin tri smečiarky) si odvážajú domov dôležitých šesť bodov. Súpera  na počudovanie predčili hlavne v hre v poli, kde nám takmer nepadla lopta. Dokonca  sa dokázali povzbudiť aj v nepriaznivých stavoch a to súpera dostávalo ešte viac do kolien. Fanklub bol dnes trošičku oklieštený, ale o to hlasnejší.

TJ Lokomotíva Čadca - MŠK Žiar n / Hr. "A"  0:3 (-25, -18, -10 ) a 0:3 (-17, -22, -16 )

Zostava :

N. Petorová, T. Čiliaková, D. Šikeťová, K. Kašová, V. Topoľanová, V. Hurajová, S. Debnárová, E. Hlaváčová, K. Skalošová   Tréner : P. Kollárik

Staršie žiačky "B" na domácej palubovke  nastúpili proti dievčatám z Levíc. V prvom zápase sa domácim háčkam  v prvých dvoch setoch nedarilo, ale napokon sa prebudili a súperovi zobrali tretí set, štvrtý set tesne prehrali. Druhý zápas bol vyrovnaný, no súper napokon zvíťazil.

Výsledky:
MŠK Žiar nad Hronom "B" - VK Podlužianke Levice 1:3 (-10, -16, 19, -20) a  1:3 (-12, 23, -13, -13)

Zostava: Kinková, Weissová, Kútniková, Mrenicová, Regináčová, Uličná, Fleischmannová, Pittnerová, Kašiarová, Hurtíková

Tréner: Šestáková

Nedeľa 27. 01.2019

Kadetky privítali dievčatá z VK Prievidza. Po pomalom rozbiehaní, napokon poslali súperky domov s dvomi hladkými prehrami              3:0 (20, 19, 16) a 3:0 (15, 8, 17).
Zostava: Forgáčová, Kukučková, Sečkárová, Hrčková, Krnčoková, Čamajová, libero Matyášová (Krajčiová, Kašová)
Trénerka: Dobrovičová

Mladšie žiačky vycestovali do Žiliny na zápasy v 4-kovom volejbale.
Obe naše družstvá nenašli zbraň proti účinnému podaniu súperovho "áčka". V oboch zápasoch bolo vidieť, že Žilinčanky sú skúsenejšie a predčili nás vo všetkých herných činnostiach. Žiarske "A" družstvo odohralo veľmi pekný zápas proti Žiline "B". Baby hrali disciplinovane, nekazili podania, videli sme aj pekné útoky. Odmenou im bolo víťazstvo s vysokým bodovým rozdielom. V poslednom zápase sa proti sebe postavili "béčka". V prvom sete sa Žiarčanky po celý čas doťahovali na súperky, až to vyústilo do dramatickej koncovky, v ktorej sa tešili naše dievčatá. V druhom sete sa opakoval scenár z prvého setu. Baby kopili chyby, trénerky hľadali správnu zostavu, ale na súperky nenašli správny recept. O víťazovi rozhodoval tie-break, v ktorom si Žiarčanky zlepšenou hrou spravili náskok (8:1) a zápas dotiahli do úspešného konca.
Svojím výkonom príjemne prekvapila Alexis Futáková.

MŠK Žiar nad Hronom "A" - VA UNIZA Žilina "A" 0:2 (-9, -10)
MŠK Žiar nad Hronom "A" - VA UNIZA Žilina "B" 2:0 (11, 10)
MŠK Žiar nad Hronom "B" - VA UNIZA Žilina "A" 0:2 (-12, -11)
MŠK Žiar nad Hronom "B" - VA UNIZA Žilina "B" 2:1 (26, -21, 7)
Zostava:
"A": A. Králová, R. Krajčiová, Z. Uhrovičová, N. Kútniková, V. Gocníková, L. Vencelová
"B": I. Fričová, E. Podmanická, V. Kútniková, P. Uhrovičová, K. Tapferová, V. Kašiarová, K. Kováčová, S. Tončová, A. Futáková
Trénerky: A. Bieliková, E. Bieliková