Mladšie žiačky VK víťazkami turnaja v Leviciach

08.10.2018 22:56:08

V nedeľu 07.10.2018 sa mladšie žiačky v Leviciach zúčastnili turnaja v trojkovom volejbale. Žiarčanky sa rozdelili do dvoch družstiev. Okrem našich dvoch družstiev, boli na turnaji dve družstvá z Bratislavy, jedno družstvo zo Zvolena a domáce Levice postavili tri družstvá. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch.
V skupine A sa naše „áčko“ postupne stretlo so Zvolenom, Levicami „A“ a Bratislavou „A“. Prvý set v zápase so Zvolenčankami bol ako na hojdačke, kde koncovka lepšie vyšla súperkám. V druhom sete naše dievčatá hrali pekný volejbal s minimom chýb a vynútili si tie-break. Rozhodujúci set bol úspešnejší pre Žiarčanky. Druhý zápas baby odohrali s „áčkom“ Levíc, celý zápas bol v réžii našich hráčok a zápas vyhrali vysokým bodovým rozdielom. Na posledný zápas v skupine dievčatá nastúpili proti „áčku“ Bratislavy. Prvý set bol vyrovnaný, rozhodovalo sa až v koncovke, ktorú lepšie zvládli Žiarčanky. V druhom sete jasne dominovali naše dievčatá a zápas dotiahli do víťazného konca. Keďže v skupine nenašli premožiteľa, mohli sa tešiť na finále.
V B skupine si naše „béčko“ zmeralo sily najskôr s Bratislavou „B“. Na zápas dievčatá nastúpili ustráchane, neukázali nič z toho, čo už vedia a zápas súperkám darovali. Našťastie v druhom zápase proti levickému „béčku“ ukázali, že volejbal vedia hrať. Pekne podávali, prihrávali a aj nahrávali. Za tento výkon boli baby odmenené víťazstvom s vysokým bodovým rozdielom. Tretí zápas v skupine odohrali proti Leviciam „C“. Dievčatá sa snažili, ale proti skúsenejším súperkám nemali šancu na výhru. Jedno víťazstvo znamenalo tretie miesto v skupine.
Obe družstvá čakal posledný zápas o umiestnenie. V zápase o 5. miesto sa naše „B“ družstvo stretlo s Bratislavou „A“. Začiatky oboch setov boli vyrovnané, ale potom sa prejavila vyhratosť súperiek. „A“ družstvo sa vo finále stretlo tiež s Bratislavčankami. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný a hral sa pekný volejbal, ktorý sa páčil aj divákom. Obe družstvá bojovali o každú loptu. Prvý set vyhrali naše hráčky, ale v druhom sete sa zľakli možnosti vyhrať a začali robiť veľmi veľa vlastných chýb a tak o víťazovi sa rozhodovalo až v tie-breaku. Tretí set bol tiež veľmi vyrovnaný, dokonca sme prehrávali o 1-2 body. Našťastie v koncovke sa k dobrému výkonu pridalo aj športové šťastie a baby mohli oslavovať.
V „béčku“ príjemne prekvapili Maťa Hricová a Sofia Tončová. „Áčko“ si za predvedený výkon zaslúži pochvalu, ale najviac „vytŕčala“ najmenšia a najmladšia Zuzka Uhrovičová.
Zostava:
„A“ družstvo: Romana Krajčiová, Petra Uhrovičová, Vladimíra Müllerová a Zuzana Uhrovičová
„B“ družstvo: Laura Vencelová, Martina Hricová, Alexis Futáková, Sofia Tončová, Katarína Kováčová a Karolína Tapferová
Trénerky: Alena Bieliková a Eva Bieliková