Kadetky porazili extraligový Prešov a idú na Majstrovstvá Slovenska

15.05.2023 08:58:48
VK Prešov - MŠK Žiar nad Hronom 1:3 (-22, -23, 23, -18) a 3:2 (-25, 23, 23, -17, 4)
V nedeľu 14. mája cestovali kadetky do ďalekého Prešova na barážové dvojstretnutie o postup na Majstrovstvá Slovenska. Súperkami im bolo družstvo VK Prešov, Vicemajster oblasti Východ. Žiarčanky sa nezľakli domácich, ktoré mali výškovú prevahu a extraligové skúsenosti a získali prvé dva sety. V treťom sete si vytvorili šesť bodový náskok, potom sa uspokojili, čo využili východniarky, zmazali manko a set v tesnej koncovke vyhrali. Vo štvrtom sete naše dievčatá opäť zapli na plné obrátky, set a aj celý zápas vyhrali. Víťazstvom za tri body spravili veľký krok k finálovému turnaju. Ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší, tak aj tu sa to potvrdilo. Žiarčanky uhrali tesnú koncovku prvého setu, ale v ďalších dvoch nemali toľko šťastia a súperky sa ujali vedenia 2:1. V štvrtom, najdôležitejšom sete naše dievčatá zatlačili súperky, vytvorili si náskok, ktorý si ustrážili až do konca setu a v hale vybuchla eufória. Tajbrejk, kde už o nič nešlo bol v réžii domácich.
Zostava:
Agáta Králová, Sára Jenatová, Romana Krajčiová, Zuzana Uhrovičová, Petra Uhrovičová, Viktória Šimková, Bianka Štefanková, Liliana Skladanová, Dominika Tóthová, Daniela Zaťková, Silvia Poldaufová, Ivana Fričová, Karolína Krajčiová, trénerky Alena Bieliková a Eva Bieliková

Majstrovstvá Slovenka kadetiek sa uskutočnia v dňoch 26. - 28. mája 2023 vo Zvolene - Športové haly ZŠ Námestie mládeže.