Žiarski atléti majú majstra Slovenska

27.02.2018 14:00:58
Žiarski atléti majú majstra Slovenska

Počas víkendu 24.2.-25.2.2018 sa v bratislavskej hale Elán konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a dorastu. Náš atletický klub v dôsledku  prázdnin reprezentovala v súťaži mladších žiačok len Lenka Líškayová v behu na 1500m, kde v novom osobnom výkone 6:08min. skončila na 8.mieste.

Na majstrovstvách Slovenska dorastencov nás reprezentovala staršia žiačka Nina Krajčíková, ktorá nastúpila v behu na 1500 m a umiestnila sa na 6.mieste, čím splnila prípravu na  Majstrovstvá Slovenska starších žiakov, ktoré budú 3. marca v Bratislave

Najväčšie medailové  nádeje sme mali u  Adama Hríňa, ktorý nastúpil naskôr v disciplíne  skok do diaľky. Od začiatku súťaže bol svojimi výkonmi ašpirantom na medailu. To sa aj nakoniec potvrdilo, keď  skončil  na 2. mieste s výkonom 643cm a za prvým Lukášom Straškom z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica  zaostal o 7 cm.  Adamovou druhou disciplínou bol trojskok. Tam si už nenechal ujsť titul Majstra Slovenska a zlepšoval sa každým pokusom. Jeho posledný pokus mal hodnotu 13,09m, čo znamenalo 1. miesto a titul Majstra Slovenska.

„Adam Hríň má tento rok skvelý začiatok sezóny. Minulý rok sme v skoku do diaľky začínali  výkonom 550cm a končili výkonom 644 cm, teraz začíname sezónu výkonom 643 cm. S Adamom spolu  cieľavedome  pracujeme na jeho skokanskej výkonnosti. Momentálne vzhľadom k podmienkam, aké máme, respektíve nemáme, pracujeme hlavne na kondičke, odraze a koordinácii. Pokiaľ nám počasie dovolí, začneme s tréningom rýchlosti a hlavne techniky, tak v skoku do diaľky ako aj v trojskoku. V atletike je dané, že trojskok sa môže súťažne skákať len od kategórie dorastu. Adam Hríň zatiaľ absolvoval len svoj druhý pretek v trojskoku. Zatiaľ len postupne predlžujeme rozbeh a zvyšujeme rýchlosť rozbehu, aby nedošlo k zraneniu. Hlavnou  Adamovou disciplínou bude skok do diaľky, kde mu  do splnenia limitu 705 cm na Majstrovstvá Európy U17, ešte chýba veľa potu na tréningu. Pokiaľ sa nám podarí napredovať ako minulý rok, kde zlepšil svoj výkon o 90 cm tak verím, že sa náš sen o účasti na ME, by sa mohol splniť“,  povedal jeho tréner Miroslav Rybársky.

Adam Pajunk