Zelinová je vicemajsterka Slovenska

02.12.2019 10:12:33
Zelinová je vicemajsterka Slovenska

V nedeľu 1.12.2019 sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v cyklokrose. V Krupine čakala na všetkých pretekárov technicky náročná trať, k čomu dopomohlo aj počasie. Do rána poriadne primrzlo a tak pretekári zažívali veľmi krušné chvíle.

Neskôr keď vyšlo slniečko, trať rozmŕzala a menila sa na šmykľavé bahno. Mnohí sa často ocitli na zemi a bojovali s nástrahou trate.Juniorka Zelinová bola našim najhorúcejším kandidátom na zisk medaily čo potvrdila výbornou jazdou a vybojovala striebornú medailu pre MŠK CK Žiar nad Hronom. Majsterkou sa stala T.Kurnická ŠG Trenčín. Tretie miesto a bronz putuje do Popradu zásluhou B.Cvoligovej.

Stúpajúcu výkonnosť potvrdili aj starší žiaci,ktorý obsadili J.Benča 8.m., F.Záhorec 9.m. a A.Antal 11.m. Kadet P.Antal sa tiež nevyhol problémom na ťažkej trati, ale zabojoval a vynieslo mu to 9.m.S.Ihring skončil na 12.m., R.Jackuliak na 14.m. a F.Štanceľ na 14.m.

Junior J.Vlčák po bojovnom výkone obsadil 10.m. Mladší žiak A.Jelža obsadil 37.m. a žiačka T.Ďuríková finišovala na 19 m. medzi žiačkami.

Ďakujeme všetkým pretekárom za výbornú reprezentáciu nášho klubu a trénerovi R.Barényimu za odvedenú prácu s pretekármi.