Záver cyklokrosovej sezóny 2020.

17.12.2020 15:05:38
Záver cyklokrosovej sezóny 2020.
Uplynulý víkend sa uskutočnili posledné dve kolá slovenského pohára v cyklokrose. Obe kolá sa konali na rovnakej trati
v Topoľčiankach.
V sobotu 5.12. sa konali MSR CX. V kategórii mladších žiakov sa najlepšie umiestnil Marco Barényi, ktorý sa umiestnil na 8. mieste. Benjamín Peszeki skončil na 14. mieste
a v jeho tesnom závese prišiel do cieľa Maxim Májik na 16. priečke. S minimálnou stratou na svojich tímových pretekárov prešiel do cieľa Martin Dekýš na 23. mieste a Christian Jelža prišiel do cieľa na 24.mieste. Naša žiačka Tereza Ďuríková sa umiestnila na 17. mieste.
V kategórii starších žiakov sa najlepšie umiestnil Dominik Sochan, ktorý finišoval na 7. mieste. Hneď za ním prišiel do cieľa na
8. mieste Filip Záhorec. Jakub Benča finišoval na 11. mieste a 13. priečka patrila Jakubovi Glezgovi. Naši kadeti sa umiestnili nasledovne: Róbert Jackuliak 12. miesto, Alex Antal 17. miesto, Matúš Ďurík 18. miesto a Félix Štanceľ 21. miesto. Štefan Gajdošík v kategórii masters A finišoval na 4. mieste. Náš junior Jakub Vlčák prišiel do cieľa na 11. mieste. Zastúpenie sme mali aj v kategórii žien, kde sa naša Vladimíra Zelinová umiestnila na 6. mieste.
V nedeľu sa štartovalo na tej istej trati. Pretekári ju už veľmi dobre poznali a mali ju zvládnutú aj technicky. V kategórii MINI finišoval Alex Jelža na 4. mieste. Mladší žiaci sa umiestnili nasledovne: Maxim Májik 10. miesto, Martin Dekýš 15. miesto, Benjamín Peszeki 21. miesto a Christian Jelža 22. miesto. Naša žiačka Tereza Ďuríková sa umiestnila na 8. mieste. Kategória starších žiakov: Dominik Sochan 8. miesto, Jakub Glezgo 12. miesto, Jakub Benča 13. miesto, Filip Záhorec 14. miesto. V kategórii kadetov sa umiestnili naši pretekári nasledovne: Róbert Jackuliak 8. miesto, Matúš Ďurík 14. miesto a Félix Štanceľ 20. miesto. Štefan Gajdošík sa umiestnil na 4. mieste v kategórii masters A. V rámci svetového pohára UCI C2 junior Jakub Vlčák prišiel do cieľa na 21. mieste a Vladimíra Zelinová sa v kategórii žien umiestnila na 13. mieste.