Začala cyklokrosová sezóna.

07.10.2019 16:12:18

Cyklokrosová sezóna sa naplno rozbehla v nedeľu 29. septembra -1.kolom  Slov. pohára a 1.kolom Svetového pohára UCI C1pre kategórie junioriek a juniorov v Spišskej Tepličke pri Poprade. Na technicky náročnej trati nechýbali ani naši cyklisti, ktorý sa celý týždeň pripravovali na Skalke pri Kremnici pod vedením trénera R.Barényiho.

Najlepšie sa darilo F.Záhorcovi v kat. st.žiakov, ktorý obsadil pekné 15.m. V spoločnej kategórii Svetového pohára žien a junioriek obsadila V.Zelinová MŠK CK ŽIAR NAD HRONOM pekné 17.m a získala . V junioroch J.Vlčák MŠK CK ŽIAR NAD HRONOM skončil na 21.mieste.

V nedeľu 6. októbra pokračoval cyklokros 2.kolom Slov.pohára a Svet. pohára v Rakovej pri Čadci. V sobotu výdatne pršalo a tak bola trať poriadne blatistá a šmyklavá. V depe pri umývaní bicyklov bolo poriadne rušno a na trati nebola núdza o pády. Niektorými úsekmi pretekári niesli bicykle na pleci.Najlepšie z našich pretekárov sa darilo st.žiakovi  J.Benčovi, ktorý skončil na peknom 15.mieste. Kadet S.Ihring MŠK CK ŽIAR NAD HRONOM skončil na 16.mieste.

Už najbližšiu nedeľu 13.októbra pokračujeme v Trnave.