Sochan zvíťazil, Záhorec tretí

28.11.2022 15:04:36
Máme za sebou úspešný víkend! Po štvrtkovom cyklokrosovom sviatku v Šamoríne sme pokračovali cez víkend dvojkolom SP v cyklokrose.
V sobotu opäť v X-BIONIC® Sphere na 7. kole SP (UCI C1) nesklamal Dominik Sochan, ktorý prišiel na 2. mieste s minimálnou stratou na vedúceho pretekára Krzysztofa Gdulu - PHO3NIX CYCLING TEAM \"????????\". Filip Záhorec prišiel v TOP 10 na 5. mieste. Starší žiak Tadeáš Rybanský bol aktívny celé preteky a jeho výkon nakoniec stačil na 7. miesto. Junior Róbert Jackuliak sa umiestnil na 9. mieste v silnej medzinárodnej konkurencii ako jediný Slovák v TOP 10 štartového poľa a pripísal si 2 UCI body do svetového rebríčka.
Najúspešnejšia bola pre nás nedeľa! Na slovenskom pohári GRAND PRIX TRNAVA (UCI C2) nás potešil hneď na začiatku starší žiak Tadeáš Rybanský, ktorý sa umiestnil na peknom 3. mieste s minimálnou stratou na vedúceho pretekára Milana Húsenicu zo Športového klubu Topoľčianky.
Kadeti Sochan a Záhorec nás dnes potešili najviac, keď si obaja vybojovali pódiové umiestnenia. Dominik Sochan po perfektnom výkone zvíťazil pred maďarským pretekárom Benedekom Berencsim - Superior MTB team \"????????\". Filip Záhorec prišiel do cieľa na peknom 3. mieste s minimálnou stratou na maďarského súpera. Junior Róbert Jackuliak podal aj dnes pekný výkon a umiestnil sa na 7. mieste v silnej medzinárodnej konkurencii pretekárov z (\"????????\" \"????????\" \"????????\" \"????????\" \"????????\") ako jediný Slovák \"????????\" v TOP 10 štartového poľa. Získal ďalších 6 UCI bodov do svetového rebríčka.