Na domácich tratiach sme získali striebro a bronz

13.07.2022 07:54:59
Na domácich tratiach sme získali striebro a bronz
V sobotu a v nedeľu 9-10.7.2022 sa uskutočnil Slovenský pohár mládeže na domácej trati.
Cena primátora mesta Žiaru nad Hronom bola na programe v sobotu v Lovči - časovka jednotlivcov. Na známej trati Lovča - D.Trnávka - D.Ždaňa a späť v dĺžke 10km, juniori trať absolvovali 2x. Mladší žiaci a žiačky išli časovku na 5km s obrátkou v D. Trnávke. Naši pretekári zabojovali a pódium ušlo B. Peszekimu po výbornom výkone tesne o 9 sec. Obsadil nepopulárne 4.m., A. Jelža obsadil 20.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom. Žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom patrila medzi favoritky na víťazstvo no napokon v tesnom súboji prehrala o 1,77sec. a obsadila pekné 2.m????.
Starší žiaci nestačili na najlepších a J. Glezgo obsadil 14.m.,M.Májik 19.m.,Ch Jelža 39.m. a M. Barényi 41.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom. V kadetoch sa po bojovnom výkone najlepšie darilo D. Sochanovi, ktorý skončil na peknom 8.m. so stratou 8 sec. na tretieho. F. Záhorec skončil na 10.m., M. Čerťaský na 23.m. a A. Antal na 30.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom. Darilo sa juniorke J. Dubajovej MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá po bojovnom výkone vybojovala pódium a skončila na peknom 3.m.????.
Juniori absolvovali časovku na 20km. Výborne sa darilo M. Ďuríkovi MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý skončil na 4.m. so stratou 32 stotín na tretieho. R. Jackuliak obsadil pekné 7.m.
V nedeľu v Lutile odštartovala Cena Slovalca zároveň aj memoriál Františka Sitoru. Na známom okruhu v okolí Žiaru nad Hronom sa poriadne pretekalo hneď od začiatku. V ml.žiakoch sa opäť darilo B. Peszekimu, ktorý finišoval na peknom 5.m. A. Jelža prišiel na 23.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom. Žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom bojovala o víťazstvo až do konca, no nezopakovala pódiové umiestnenie a obsadila 5.m. Starší žiaci nezachytili rozhodujúci únik 16 člennej skupiny a tak prišli J. Glezgo na 19.m.
a M. Májik na 24.m.,M Barényi na 38.m.,Ch Jelža na 41.m.
Kadeti sa snažili jazdiť aktívne v čele, ale nepodarilo sa im dostať do úniku dňa, ktorý finišoval v cieli v Lutile. Najlepšie skončil D. Sochan na 14.m.,M.Čerťaský na 15.m., A. Antal na 16.m. a F. Záhorec na 26.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom. Juniorka J. Dubajová MŠK CK Žiar nad Hronom dnes obsadila 4.m. JUNIORI jazdili aktívne vpredu, no rozhodujúci únik 5 člennej skupinky nezachytili a tak bojovali, iba o 6.m. Napokon finišoval R. Jackuliak na 8.m. a M. Ďurík na 10.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom.
GRATULUJEME všetkým za úspešnú reprezentáciu.
V pondelok odletel M. Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom s reprezentáciou Slovenska do Portugalskej Anadii, kde bude štartovať na ME juniorov v dráhovej cyklistike. Je to historicky prvý žiarsky cyklista, ktorý bude štartovať na takomto významnom podujatí v dráhovej cyklistike. Držíme palce.