Kritérium v Tlmačoch vyhrala A.Peszekiová, Ďuríková tretia.

22.08.2022 16:16:00
Kritérium v Tlmačoch vyhrala A.Peszekiová, Ďuríková tretia.
V Tlmačoch a okolí sa uskutočnil Slov.pohár mládeže v cestnej cyklistike. V sobotu bolo na programe kritérium v uliciach mesta Tlmače s okruhom dlhým 1800m.
V kategórii mini dievčatá na 3 kolá zvíťazila???? A.Peszekiová MŠK CK Žiar nad Hronom. Mladší žiaci na 6 kôl už zbierali body na bodovačkách a po bojovnom výkone obsadil B Peszeki 7.m. a A. Jelža 13.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom.
V kategórii žiačok sme mali favoritku na víťazstvo T. Ďuríkovú, ktorá aj vyhrala v prvej bodovačke a priebežne viedla. V záverečnom špurte sa rozhodovalo o celkovej víťazke a Ďuríková vybojovala konečné 3.m.????. Starší žiaci išli na 12 kôl a hneď od štartu sa išlo veľmi ostré tempo, stále sa trhali na menšie skupinky. Stále aktívny bol aj náš J. Glezgo, ktorý v konečnom poradí dokončil na 13.m. A tímový kolega Ch. Jelža na 30.m.
V kategórii kadetov sa hneď po štarte vytvoril únik troch pretekárov bez našej účasti, ktorý obsadili prvé tri miesta. Z našich chalanov sa všetci snažili zlikvidovať únik, ale nikto nechcel s nimi spolupracovať. Najlepšie darilo F. Záhorcovi, ktorý získal na bodovačke 2 body, ale v konečnom poradí mu to vynieslo iba 7.m. M. Čerťaský obsadil 12.m., D. Sochan 14.m. a A. Antal 16.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom.
Juniori mali pred sebou najviac 18 okruhov a hneď od začiatku sa išlo zostra. Krátko po štarte unikol D. Maňkovský, ktorý dotiahol svoje sólo až do cieľa a zvíťazill. Veľmi aktívny bol aj R. Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý sa pokúšal dostihnúť únik no všetky pokusy boli zmarené. Napokon chalani obsadili M. Ďurík 11.m. R. Jackuliak 16.m. a P. Antal 32.m. Juniorka J. Dubajová MŠK CK Žiar nad Hronom bojovala v spoločnej kategórii so ženami a skončila na 7.m. Gratulujeme