Juniorky štartujú na Svetovom pohári v Holandsku.

13.09.2019 07:19:50
Juniorky štartujú na Svetovom pohári v Holandsku.

Naše juniorské reprezentantky Slovenska štartujú od dnes do nedele na Svetovom pohári v cestnej cyklistike „Watersley Ladies Challenge 2.Nationscup 2019“ v Holandsku.

V štvorčlennej nominácii nechýbajú ani reprezentantky nášho klubu S.Záhorcová a V.Zelinová MŠK CK Žiar nad Hronom. Na štart s nimi nastúpia aj R.Paulechová a N.Jenčušová.Na dievčatá čakajú tri etapy a najužšia svetová špička medzi juniorkami. Je to zároveň posledná konfrontácia  a príprava najlepších dievčat pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Škótsku,ktoré sa budú konať posledný septembrový týždeň.

Dnes večer je na programe I.etapa kritérium na 59km. Zajtra druhá etapa časovka jednotlivcov na 11,9km a v nedeľu tretia etapa na 67,2km. Na štart nastúpi 28 tímov a cca 135 junioriek z celého sveta.

Držíme všetkým dievčatám palce,aby sa podaril dobrý výsledok a nech zabojujú o účasť na MS v Škótsku.