Jackuliak absolvoval juniorskú Paris-Roubaix

19.04.2022 16:24:35
Jackuliak absolvoval juniorskú Paris-Roubaix

V nedeľu 17.4.2022 sa vo Francúzsku uskutočnili prestížne cyklistické preteky "PARIS-ROUBAIX"  v cyklistickom slangu nazývané aj „peklo severu". Náš pretekár Robo Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom v drese slovenskej reprezentácie absolvoval premiéru v juniorskom pelotóne na Ncupe (svetovom pohári juniorov). V sobotu si zatrénoval na trati pretekov a vyskúšal si jazdu na mačacích hlavách (kockách). Na pretekoch ho čakala trať dlhá 111,1km , s toho 17 pavé (kockaté úseky) v dĺžke 29km.

Najťažšia a zároveň najslávnejšia klasika potrápila a preverila všetkých pretekárov. Slovenská reprezentácia, ktorej členom bol aj náš Robo Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom, úspešne zvládla preteky a dokončili hneď traja pretekári: Haas, Jurík a Vrbik.
Robo si pri svojej premiére siahol na dno síl a aj keď do cieľa neprišiel, nazbieral cenné skúsenosti do ďalších pretekov z medzinárodného pelotónu najlepších juniorských pretekárov celého sveta.