Ďuríková druhá na okruhoch v Tlmačoch

22.08.2022 16:18:47
V nedeľu pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike v Tlmačoch a okolí na okruhu dlhom 30km. Na trati boli jedno krátke stúpanie. V kategórii mladších žiakov a žiačok nás reprezentovali T. Ďuríková a B. Peszeki MŠK CK Žiar nad Hronom. Druhé???? miesto brala T. Ďuríková, ktorú predstihla iba pretekárka z úniku Galovičová. V mladších žiakoch obsadil B. Peszeki pekné 8.m. Starší žiak J. Glezgo jazdil stále v čele skupiny a do cieľa prišiel vo vedúcej skupine avšak v špurte už nemal dosť síl na záverečný špurt a finišoval na 18.m.
Kadeti absolvovali 90km a aktívny bol hlavne M. Čerťaský MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý vyskúšal únik no bol dostihnutý . Pád postihol F.Záhorca a preteky nedokončil. Do cieľa tak špurtovala veľká skupina, v nej sa najlepšie zorientoval A. Antal na 11.m., D. Sochan na 17.m.
a M. Čerťaský na 20.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom. Juniorka J. Dubajová preteky nedokončila. Juniori štartovali v spoločnej kategórii s mužmi na 120km. Išlo sa rýchlo a stále sa niekto pokúšal o únik, priemerná rýchlosť bola 44km/hod. V záverečnom špurte finišoval najlepšie R. Jackuliak na 8.m. M. Ďurík obsadil 10.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom.