Cyklokros pokračoval v Dohňanoch

14.11.2022 14:25:21
Cez víkend 15-16.11.2022 sa uskutočnilo 2. a 3.kolo slovenského pohára v cyklokrose v Dohňanoch.
Pretekalo sa na technickej náročnej  trati dlhej 2500 m, na ktorej nechýbali tradičné aj špecifické prvky cyklokrosu, ako je piesok, schody a samozrejme prekážky a strmé stúpania a klasania. Trať preverila kvality všetkých pretekárov aj zo zahraničia ???????? ???????? ???????? ????????
V sobotu sa z  našich pretekárov umiestnili v kategórii mladších žiakov A. Jelža na 30. mieste. V kategórii starších žiakov obsadil M. Májix 20. miesto, M. Barényi 25. miesto a Ch. Jelža 32. miesto.
V kategórii kadetov sa umiestnil D. Sochan na 10. mieste, M. Čerťaský 12. miesto, J. Glezgo 15. miesto, F. Záhorec 16. miesto a J. Benča 40. miesto. U juniorov prišiel do cieľa R. Jackuliak na 13. mieste, A. Antal na 30. mieste a P. Antal na 36. mieste.

V nedeľu na trati,ktorá sa išla v protismere včerajška pokračoval cyklokros 3. kolom.
Mladší žiak A. Jelža sa umiestnil na 30. mieste. V kategórii starších žiakov skončil M. Barényi na 22. mieste, M. Májik na 32. mieste a Ch. Jelža na 35. mieste.
V kategórii kadetov mali perfektný štart D. Sochan aj F. Záhorec, ktorý išiel v prvom kole na vedúcej pozícii štartového poľa. D. Sochan sa nakoniec umiestnil na peknom 5. mieste a F. Záhorec preťal cieľovú pásku v špurte na 9. mieste. J. Glezgo sa umiestnil na 14. mieste, M. Čerťaský na 16. mieste a J. Benča na 26. mieste.
V kategórii kadetov mal perfektný štart R. Jackuliak, ktorý išiel v prvom kole v perfektnej kondícii avšak po páde a nepríjemnostiach na trati mu to nakoniec vydalo až na 26. miesto.
A. Antal sa umiestnil na 36. mieste a P. Antal na 45. mieste.