Baniar 32.miesto na Svetovom pohári juniorov

30.05.2019 06:16:50
Baniar 32.miesto na Svetovom pohári juniorov

Pretekár MŠK CK Žiar nad Hronom M.Baniar sa v dňoch 25 - 26.5.2019 postavil v drese reprezentácie Slovenska na štart ďalších pretekov Ncupu juniorov.

Vo Francúzskom meste Morbihan sa zišla svetová špička juniorov, aby zabojovala o body do svetového pohára. Na štart nastúpilo 116 juniorov z 20 štátov, na ktorých čakali tri etapy.

Matúš Baniar MŠK CK Žiar nad Hronom sa chcel pokúsiť získať svetové body čo nie je vôbec jednoduché v tejto konkurencii.

V prvej etape obsadil 53.miesto v špurte hlavnej skupiny zo stratou 1:19min na víťaza etapy G.Butteroniho ITA.

V druhej etape časovke jednotlivcov skončil na 54.mieste a na víťaza stratil 57sec.

V záverečnej tretej etape prišiel na 45.mieste zo stratou 30sec. na víťaza A.Ponomara UKR. V celkovom poradí to Matúšovi stačilo na 32.miesto a nepodarilo sa mu umiestniť v bodovanej top 20.

Ďalší pokus bude mať už najbližší víkend od 30.5. - 2.6.2019 vo Švajčiarsku, kde sa uskutoční ďaľšie kolo Ncupu juniorov. Držíme palce,aby úspešne zabojoval o čo najlepší výsledok.