Žiarčan Jackuliak na štarte najslávnejšej klasiky

15.04.2022 11:32:27
Žiarčan Jackuliak na štarte najslávnejšej klasiky

Dnes odcetoval R.Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom so slovenskou reprezentáciou do Francúzska na svetový pohár juniorov. V nedeľu 17.04.2022 sa vo Francúzsku uskutočnia prestížne cyklistické preteky "Paríž - Roubaix" v cyklistickom slangu nazývané aj  „Peklo severu".

Preteky sa idú v severnej časti Francúzska neďaleko belgických hraníc, kde trať vedie po okrajových cestách vybudovaných z dlažobných kociek a preto tieto preteky patria k najťažším a najprestížnejším jarným klasikám na  svete. Tento rok bude týmto regiónom po dlažobných kockách prechádzať aj etapa slávnej Tour de France 2022. Tieto náročné preteky májú aj svoju juniorskú verziu, ktorá je zaradená do " Ncapu - svetového pohára".

Na štarte v reprezentačnom výbere Slovenska nechýba ani pretekári nášho klubu Róbert Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý tak zažije svoju premiéru v juniorskej kategórii a hneď na tomto významnom podujatí. Na juniorov čaká porcia 111,1km a 17 "pavé úsekov" v dĺžke 22,1km po dlažobných kockách rôznej dĺžky a obtiažnosti. Záver pretekov vrcholí na nemenej slávnom dráhovom ovále.

„Peklo severu" preverí pretekárov po každej stránke no najmä tej fyzickej, pretože do cieľa v Roubaix na cyklistický ovál, sa dostane minimum pretekárov zo  štartového pola, v ktorom sa nachádzajú najlepší pretekári z krajín celého sveta. Držíme  palce celej reprezentácii aj Robovi...