obr: Zelinová juniorská vicemajsterka Slovenska, Záhorcová bronzová

Zelinová juniorská vicemajsterka Slovenska, Záhorcová bronzová

Naše dievčatá štartovali v dňoch 20. - 22.8.2020 na spoločných majstrovstvách SR a ČR v cestnej cyklistike v Mladej Boleslavi. Bojovali o sadu majstrovských medailí vo štvrtok v časovke jednotlivcov a v sobotu v spoločnej kategórii so ženami v cestných pretekoch jednotlivcov na 86km.

V časovke sa darilo lepšie S.Záhorcovej MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá získala na zvlenenej trati bronzovú medailu. Zvíťazila N.Jenčušová Cyklo Schwabik, pred T.Kurnickou ŠG Trenčín. V Zelinová MŠK CK Žiar nad Hronom obsadila nepopulárne štvrté miesto.

V sobotu ráno o 9.00hod nastúpili dievčata na náročnú trať v okolí Mladej Boleslavi dlhú 86km. Bohužiaľ krátko po štarte snahu našich dievčat zastavil hromadný pád na čele pelotónu v ktorom sa ocitli obe naše dievčatá. Horšie dopadla favoritka pretekov S. Záhorcová MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá musela meniť bicykel a nepodarilo sa jej vrátiť späť do pelotónu a zasiahnuť do záverečného špurtu. Výborne ju zaskočila v záverečnom špurte V. Zelinová MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá v špurte vybojovala výbornú striebornú medailu. S. Záhorcová skončila po bojovom výkone na štvrtom mieste. Gratulujeme dievčatám.

S. Záhorcová MŠK CK Žiar nad Hronom odletela rovno zo šampionátu na majstrovstvách Európy vo francúzskom Plouay ????????, kde bude štartovať v národnom drese Slovenska na členitej 86km trati.

Prajeme jej, aby si vynahradila smolu zo šampionátu a nech sa podarí dobrý výsledok.

 Novinky

Zakopávanie prehadzovačky 2020

Vo štvrtok 1. októbra sme za účasti sponzorov a celého tímu rozlúčili s cestnou časťou tejto ...

Zelinová juniorská vicemajsterka Slovenska, Záhorcová bronzová

Naše dievčatá štartovali v dňoch 20. - 22.8.2020 na spoločných majstrovstvách SR a ČR v cestnej ...

Lukáš Ungvarský juniorský majster Slovenska v cestnej cyklistike

V nedeľu 16.augusta sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike v okolí Bánoviec nad Bebravou. Na juniorov čakala porcia ...

Viac noviniek