Záhorec strieborný a Ďuríková bronzová v Trnave.

31.07.2021 07:43:29
Záhorec strieborný a Ďuríková bronzová v Trnave.
Dnes pokračovali preteky Slov.pohára kritériom v Trnave. V centre mesta čakal na pretekárov okruh dlhý 1km s miernym stúpaním do cieľa. V náborových pretekoch zvíťazili vo svojich kategóriách opäť naše nádeje A. Ďuríková ???????? a A. Peszekiová ???????? obe MŠK CK Žiar nad Hronom. V kategórii mini registrovaných pretekárov v početnom poli zabojoval A. Jelža MŠK CK Žiar nad Hronom a finišoval na 10.m.
Mladší žiaci išli od štartu ostré tempo a všetci traja naši zástupcovia bojovali na špici. Najlepšie sa umiestnil navrátilec po zranení M. Májik, ktorý finišoval na peknom 16.m. M. Dekýš podal opäť bojovný výkon a skončil na peknom 18.m. a B. Peszeki došpurtoval na. 22.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom.
Žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom bojovala v bodovačke na 9 okruhov o víťazstvo až do poslednej bodovačky. Napokon jej snaha priniesla výborné 3.m.????????.
Starší žiak F. Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom mal opäť najvyššie ambície.
Po skvelom výkone a pomoci kolegu M. Čerťaského bodoval vo všetkých bodovačkách a skončil na striebornej pozícii ????????. M. Čerťaský obsadil 15.m. a J. Benča finišoval na 21.m.
Kadeti absolvovali bodovačku na 21 okruhov. Po sólo úniku zvíťazil M.Schwarzbacher ŽP Podbrezová. Naši chalani jazdili aktívne počas celých pretekov a v polovici boli dokonca traja v úniku. Napokon ich vedúca skupina dobehla a vo vyrovnanom súboji M. Ďuríkovi ušlo pódium o 2 body a obsadil 5.m. F. Štanceľ získal 2 body a skončil na 9.m. R. Jackuliak na 11. m. a A. Antal finišoval na 15.m. Jediná naša juniorka v spoločnej kategórii so ženami J. Dubajová mala premiéru v bodovacích pretekoch. Na 21 okruhov skončila na 22.m.
GRATULUJEME všetkým.