Staršie žiačky

18.09.2018 14:01:06

V dňcoh 15. - 16. 9. 2018 sa obidve družstvá starších žiačok zúčastnili na turnaji v Krupine.

Staršie žiačky "A" prvý deň  podali ukážkové výkon,  stratili jediný set a s veľkým prehľadom  vyhrali základnú časť.V nedeľu nastúpili v semifinále proti dievčatám z Banskej Bystrice. Po vyhratom prvom sete, sa v druhom zľakli hladkého víťazstva a o postup do finále museli bojovať v tajbrejku. Ten v dramatickej koncovke zvládli a vyhrali 16:14. Vo finále sa stretli s družstvom Levíc, s ktorými v sobotu remizovali 1:1.

Dievčatám sa podarilo dotiahnuť turnaj v Krupine do víťazného konca.V dramatickom finále porazili Levice 2:0 /19,23/ a zaslúžene si odvážajú domov pohár primátora.Počas dvoch dní stratili v ôsmych zápasoch iba dva sety a ako jediné odohrali celý turnaj bez prehry.

Zostava:V.Topoľanová,T.Čiliaková,V.Hurajová,S.Púchovská,D.Šikeťová,S.Debnárová,V.Petrášová,E.Hlaváčová,K.Skalošová, tréner Kollárik
Veľkou oporou nám už tradične boli rodičia dievčat,ktorí nás svojimi hlasivkami hnali dopredu za každého stavu.

Pre staršie  žiačky  "B" to bola prvá herná previerka. Dievčatá  nastúpili proti súperom, ktorí sú starší a vyhratejší, ale nestratili  sa! Prišli  zbierať skúsenosti, učiť sa a upevňovať vzťahy v kolektíve. A musím konštatovať, že sa im to zatiaľ darí. Dokonca  potrápili bojovnosťou a nasadením oveľa skúsenejších súperov! jV nedeľu dievčatá bojovali o 5. až 7. miesto . Po dvoch zápasoch skončili na 7. mieste, ale viedli vyrovnaný boj. Výsledky: ZH "B" - Krupina 0:2, ZH "B" - Čadca 0:2
Zostava: Weissová, Kútniková N., Kútniková V., Uhrovičová, Regináčová,Hurtíková, Mrenicová, Tóthová, Kašiarová, Šimovičová, Fleischmannová